| ProdanNatalia a întrebat:

Am 12 ani și vreau să am primul sărut. Băiatul este f timid i-am spus că vr să ne sărută dar nu a făcut nimic. Sa îl sărut eu? Ce ziceți

Răspuns Câştigător
| giulia223311 a răspuns:

Daca asta simti fataaa, fa ce crezi, daca el nu are curaj fa tu pasu asta, baftaaaa

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu parinti nu ai sa te educe si sa te supravegheze serios, la anisorii astia, cand esti copilas mic, de scoala generala?

Pune copilas mana pe carte si lasa baietii in pace, mai joaca-te cu papusirle si fetitele de varsta ta, ca esti mult prea mica pentru asa baieti.

| ProdanNatalia explică (pentru Violleta2022):

Ne am maturizat și noi că pe vremea matale poate asta făceau copii de vârsta mea?

| Dragobeta a răspuns:

La 12 ani ar trebui sa saruti inca papusile. Nu baietii. Ce-i in capul tau?

| ProdanNatalia explică (pentru Dragobeta):

Ce i-am spus și Violetei pe vremea ta așa era acum noi ne am maturizat mai rapid

| Dragobeta a răspuns (pentru ProdanNatalia):

Nici nu stii ce inseamna a te maturiza!
Maturitate nu inseamna sex. Ci capacitatea de a lua niste decizii si A RASPUNDE pentru ele. A te descurca singur pe baza experientei.
Tocmai datorita raspunsurilor date pot spune ca esti imatura.

| ProdanNatalia explică (pentru Dragobeta):

Mulțumesc mult, știu că maturitatea nu înseamnă sex logic, eu chiar sunt matura dar nu trebuie sa îți dovedesc eu știu că sunt matura și asta conteaza

| Dragobeta a răspuns (pentru ProdanNatalia):

Ti se pare, nu stii. Mai vorbim noi peste cativa ani cand te vei maturiza.

| KovacsB a răspuns:

Daca este ardelean s-ar putea sa va vina postarita cu pensia si ala tot nu face primul pas.

| ProdanNatalia explică (pentru KovacsB):

E ucrainean dar știe romana

| ALM2000RO a răspuns:

Lasă lucrurile să vină de la sine / natural, nu vă grăbiți, aveți doar 12 ani, este timp de săruturi și mai târziu.

| MihaiMB a răspuns:

Tu în primul rând întreabă-l dacă și el simte același lucru, restul totul vine de la sine.

| GreenOrNot a răspuns:

Da! O viata ai si sigur o sa te placa big grin