| UnBaiatSerios a întrebat:

Am 20 ani si imi place foarte mult de o fata care am gasit-o pe net.

Dupa 3 zile de vb. pe net, am iesit cu ea in oras, mi-a dat semne ca ii place si ei de mine. Ea sta departe de mine, nu ne-am mai putut vedea si ne-am vb. prin telefon.

Dupa 2 zile de vb. prin telefon (seara), la un moment dat i-am zis ca mi-e dor de ea si ca tin la ea (adica sa se intoarca).

Mi-a zis ca devin posesiv si din acest motiv nu a mai inceput sa ma mai contacteze. I-am dat telefon si i-am cerut o a doua sansa sa ne mai vedem ca sa ne cunoastem mai bine. Mi-a zis nu.

A durat foarte putin si totusi doare mult. De ce o fata nu ar da o a doua sansa si isi creeaza o parere imediata (ca sunt posesiv)? E la inceput, de abia ne-am cunoscut si nici nu i-am zis tot despre mine.

6 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu te-a placut. Nicio fata care e moarta dupa tine nu zice asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca tanara aceea este o persoana care se supara din orice.
E bine ca te-ai lamurit cam cum este. Esti tanar, vei gasi alte fete la facultate sau la locul de munca, etc.

| geop a răspuns:

O lasi in plata ei, lumea nu se sfarseste ca nu iti mai da tie sansa. Fii barbat! Sunt atatea femei in zona ta si care poate te vor ele, da-le tu o sansa lor. Succes!

| Emmett a răspuns:

Ei bine, nu cred ca fata asta e prea inteligenta... Totusi, se pare ca vrea intimitate si nu-ti suporta stilul protectiv. Asta e treaba, nu poate sa aiba o relatie si ii e frica. Faptul ca spune ca esti posesiv este ca ea sa-si mascheze nesiguranta ei in relatii.

| valerikaa a răspuns:

Pur si simplu nu vrea sa se intalnesca cu un necunoscut, poate incet incet, cand veti mai vorbi va veti apropia, ea are nevoie de timp, doar atat.

| AliMiha a răspuns:

Uneori fetele sunt mai prostute... Adevarul e ca ne temem sad mai stii ca ea nu se teme ca se va indragostii de tine si va fi greu fiind distanta intre voi? Cine stie de altfel ce o fi fost in capul ei. Tu fii tare, treci peste!