| anonim_4396 a întrebat:

Am 9 ani si credeti ca e normal sa am un iubit acum ca eu am si ori trebuie sa ma despart de el ori sa raman cu el? Cum trebuie sa procedez? Spuntimi voi.

Răspuns Câştigător
| csdeaglecs a răspuns:

In primul rand esti prea micuta pentru treaba asta cu dragostea, trebuie sa iti vezi de scoala, de distractii. poti sa iti faci iubit doar pe la 12-13-14 ani atunci e convenabiltongue

65 răspunsuri:
| RiRihXd a răspuns:

Copii din ziua de azi...

| Amaliutss a răspuns:

Aaa...eu am avut in cl a 3 iubit

| Cristian55 a răspuns:

Daca tu te intelegi bine cu el, nu este nevoie sa va despartiti.Doar sa nu faceti alte prostii

| DarkBlood32 a răspuns:

Eu la 9 ani ma jucam cu papusile si tie iti arde de gagicareala? raised eyebrows

| AnaGrecu a răspuns (pentru DarkBlood32):

Uite-te la raspunsul care l-am dat mai sus!

| DarkBlood32 a răspuns (pentru AnaGrecu):

L-am vazut, don'soara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toti cei care au raspuns la aceasta intrebare:
a) ori nu stiu sa scrie (semianalfabeti)
b) gandirea lor e sumara, chiar si pentru 14 - 15 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca esti tiganca e normal. La 10 ani ai putea avea chiar un copil. Oare mama ta stie ca ai acces la internet la orice vrei tu? Parinti iresponsabili!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda, Razvan Gogan, uratenia aia mica?! Cred ca inteleg de ce...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu la 9 ani ma jucam 7 pietre. _.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubita ii ziceam si eu la aia pe care o tineam de mana si o pupam pe obraz din cand in cand la 6-7 ani laughing da aia nu e iubire.
La 9 ani de abia am aflat de yahoo messenger si de counter-strike big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te desparti de el.
maa cresti si dupa aia esti libera.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand o sa fi mai mare o sa ai timp sa ai destui prieteni si sunt sigur ca o sa te intelegi bine cu ei
Dar acum la varsta asta trebuie sa ai alte activitati mai interesante decat asta Scoala, Carti, Filme documentare, descoperidea adevarata a vievi
Si daca si inceput asa mai tarziu o sa multe lucruri care nu o-ri sa fie interesante pentru tine cand o sa fi adulta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa ce vrei, dar eu cred ca nu este bine de la varsta de 9 ani sa ai un iubit, nu-ti zic nimic este alegerea ta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna
Fetito la 9 ani.trebuie sa ai grija de scoala.
Nu de iubiti.
Incepe pe la 12-13-14 ani cu iubitii.
Pa Pa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am avut primul iubit la 14 ani si tu?
La 9 ani iti vezi de scoala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Draga mea, ceea ce " ai " tu şi îl numeşti " iubit ", este de fapt, un coleg de joacă.
Nu ai cum să ai deja un iubit, nu ai idee ce înseamnă aşa ceva.
Aşa că, te rog eu, nu mai face tărăboi pe acest site, punând întrebări fără sens.
În loc să îţi ocupi timpul cu aşa ceva, ar trebui să te joci cu păpuşelele, nu cu colegul tău de joacă.
Prostia aceasta ( chiar mică şi fără importanţă ) totuşi ţi-ar putea provoca mai târziu probleme.
Cred, că nu ai prea înţeles ce ţi-am zis, aşa că o să îţi spun pe limba ta :
Trebuie să te desparţi de iubitul tău şi să te apuci serios de şcoală - aşa trebuie să procedezi!
Succes!
O seară plăcută!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Au doamne papusica, este prea devreme pentru un prieten, sau "iubit"cum ii spui u, eu la varsta ta ma jucam cu papusilelaughing

| dge18 a răspuns:

Mai bine ramai cu el! Ca poate! Data viitoare nu-ti mai gasestilaughing

| aia a răspuns:

La 9 ani eu ma jucam cu papusilelaughing mai bine lasa iubitul si vezi-ti tu de scoala ca o sa ai timp de iubiti toata viata...

| ღღkคrinค19ღღ a răspuns:

Buna,
Wow, esti prea micuta pentru iubit, poate prieten nu iubit, eu zic sa lasi iubirea pentru cand mai cresti, acum ocupa-te de alte lucruri cum ar fi scoala, distractii copilaresti nu iubire ca pentru iubire vei avea tu timp...
Eu sper sa iti fie bine, eu zic sa te desparti de el, dar acum faci ce vrei... sper ca te-am ajutat, pa-pa!

| xGypsyQueen a răspuns:

Nu prea e normal... 9 ani?! Ar trebui sa iti vezi d scoala fetita... :] Copii din ziua de azi... puppy dog eyes

| Aloh123 a răspuns:

Razvan Gogan este prietenul tau ai las-o balta mai fetito, http://www.google.ro/......tp?/imgres r:3, s:0 iti arat imagine cu el ca poate tu te-ai indragostit de poza lui

| Diana5320 a răspuns:

Nu, nu e normal

de fapt e treaba ta doar sa nu faceti prostiioare(gen sex)

| SweetGirl_9963 a răspuns:

Bai copilasho batuta de soarta? ce ii in capu tau ala sec? cred ca ai uitat sa pui un 1 inaintea lui 9 si atunci iti dadeam un sfat. da singuru sfat pe care poa sa til dau este : vezi-ti de scoala si lasa drk baietii pana la vreo 13 ani

| teo97 a răspuns:

Ce face invatatoarea ta in pauza? nu va vede? eu in clasa a doua o rugam pe mama sa ma lase sa stau la tv jumate de ora si tu ai iubit?:O

| madyscumpik a răspuns:

Si eu am avut un iubit la 9 ani. Dar m-am despertit de el pentru ca a venit o data la usa mea pe la 10 seara si a trebuit sa-i explic mamei cine e... dar i-am spus ca era un coleg dintr-o clasa mai mare.
PS:atat timp cat diferenta de ani dintre voi nu e mare, e ok

| Draghita_8467 a răspuns:

In primul rand, nu e un "iubit" laughing
Ai 9` ani?!
Dude` eu la 9 ani ma jucam cu papusile rolling on the floor
Stii ceva?!
Asa nu e un "iubit" si nici "iubire" nu ea rolling on the floor
Mama ta stie ce naiba "faci" tu raised eyebrows?
Nu cred xD
Parintii rolling eyes

| FuseBoxRadio a răspuns:

Olau diana sunt si trebuie sa te desparti

| Eduard_7903 a răspuns:

Hi,

Mă mir la 9 ani de ai iubit. Eu la 9 ani mă jucam jocuri, nu imi găseam iubit. Fato, pe la 18-19 ani poţi avea un iubit.

Bye.

| TzaTzikyReal a răspuns:

Terbuie sa te desparti de el ca esti prea mica

| georgiana_5990 a răspuns:

Copiluleeee! ai 9 ani... un iubit la 9ani ce dracu`! stai cuminte pe la 12-13 ani atunci da, nu acum...papusile,jocurile toate unde sunt? iti arde de baieti? vei avea timp din clasa a-9-a in colo dar in fine faci ce vreiwinking