| roxanik15 a întrebat:

.. dupa doi ani de divort fosta sotie mai are dreptul sa ceara ceva?happy

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu dai detaliile necesare, ce vrei sa ceara? Au avut cumva bunuri comune si nu au facut partajul? Revino cu situatia concreta si o sa-ti dau un raspuns concret. Numai bine!

| mona a răspuns:

Dupa 2 ani? nu prea cred

| AlbaAura a răspuns:

Da poate. Exista procesul de divort si cel de impartire a bunurilor.

| Koalass a răspuns:

Eu stiu ca nu acum nu sunt sigura cauta pe internet la drepturi

| AdyRo98 a răspuns:

Nu mia are niciun drept dupa 1 luna da dupa 2 ani

| thefandenisa a răspuns:

Nu

| Anyta82 a răspuns:

Daca nu au facut partajul ea poate sa ceara si dupa 30 de ani dreptul ei happy

| roxanik15 explică:

Ma refeream daca are voie sa mai ceara bani daca i-am dat.

| Ioandelasal a răspuns (pentru roxanik15):

Tot nu ai dat detaliile necesare, de ce sa mai ceara bani? Daca ati facut partajul bunurilor comune si fiecare si-a primit partea la care avea dreptul nu mai poate cere nici un ban. Chiar daca te-ar da in judecata nu ar obtine nimic, doar ar cheltui.