| xxx21 a întrebat:

Am o mare mare problema! Va rog nu faceti misto, va implor, am mare nevoie de ajutor! Dau funda, dau orice crying numai ajuta-ti-ma.
Eu si prietenul meu avem 10 luni incurand impreuna numai ca el se comporta urat cu mine, imi promite lucruri, nu se tine de cuvant. Noi la inceput am fost cam infideli unul fata de celalt.

Noi am fost impreuna de pe data de 26 aprilie iar pana pe 11 august a fost totul o joaca pentru, noi pana am realizat ca nu a fost chiar asa. Am inceput sa fim mai apropiati unul de altul. Ne iubeam nespus de mult. Am facut pentru el, cate n-ar fi facut o mama pentru copilul sau. cand nu avea bani si avea nevoie de bani mi-am bagat aurul la amanet ca sa ii dau bani. El spune ca ma iubeste, dar mereu ma ameneninta ca ne despartim daca nu fac ceva.Am gresit fata de el, ca am vorbit cu alti baieti, si m-am dat la ei, dar eu l-am iubit mereu cand ne-am certat intr-o seara tatal meu era acasa am fugit de acasa la 2 noaptea ca sa ma duc la el ca nu vroia sa vorbeasca cu mine. I-am dat tot ce a vrut, i-am facut tot ce si-a dorit in materie de sex.Am fost papusa lui a facut ce-a vrut din mine si inca mai face crying Mereu cand nu-i convine ceva dar nu fac ce spune el isi inchide telefonul nu mai vorbeste cu mine.

Parintii mei si-ai lui nu stiu situatia asta, ei cred ca totul e bine, dar deja numai pot, ma suspecteaza ca-l insel, ca-l mint.El aseara mi-a chemat niste rude la el fara sa ma intrebe. Si m-am suparat, nu era logic? Ca maica-mea nu prea vrea sa pastrez legatura cu acele rude, ma rog alta poveste.

Banuiesc ca el azi s-a razbunat pe mine ca i-am facut scandal aseara, am tipat ca de ce mi-a chemat rudele la el.

Nu stiu ce sa fac se comporta urat cu mine de 3 zile. El zice ca ma iubeste, eu il iubesc, dar nu stiu ce sa fac crying( M-am saturat sa se comporte urat cu mine mereu imi promite cate ceva, si a2a zi zice ca nu a promis nimic oh go on.

Nu stiu ce sa fac incotro sa ma duc imi vine sa ma omor.

Nu pot nici sa ma despart de el, il iubesc nespus de mult si as face orice pentru el, i-am zis ca imi las si scoala numai sa nu creada ca-l insel si stau cu el, ma mut la el sa numai creada toate prostiile crying. Mereu ne certam ca nu-i convine cate ceva... sau el pleaca afara dar cu mine nu vorbeste cateodata

Uita de mine, nu ma asculta sau sa-mi ceara parerea la ceva daca face bine sau face rau. Nu se sfatuieste si cu mine iar atunci cand are probleme in familie isi varsa nervii pe mine, nu-mi zice ce are pe suflet sad!

M-am saturat. sad Am ajuns sa iau pastile.[ calmante] ca din cauza nervilor am tulburari disociative [ crize de isterie ]... nu stiu ce sa fac, sfaturi sad!

10 răspunsuri:
| William a răspuns:

Te sfatuiesc sa il ierti.

| LolaLollita a răspuns:

El e un nesimtit, nu te iubeste, profita de tine si de naivitatea ta!
Cine e el sa merite atatea din partea ta? Nimeni. Crede-ma, nu te merita. Desparte-te de el acum, cat inca e devreme. Nu fa vreo prostie, nu-ti fa tie rau, nu renunta la scoala.
Oricat de greu ti-e acum, iti va trece, vei privi in urma si vei realiza ca a fost o decizie buna sa pui punct relatiei.
Poate tu il iubesti, dar nu merita. El nu te iubeste. Meriti mult mai multe, pe cineva care sa merite tot ceea ce ai de oferit.
Iubeste-te in primul rand pe tine, iubeste-ti corpul, nu-l lasa sa faca din tine ce vrea.
Asculta-ma, probabil toti iti vom zice asta. Stiu cat de greu poate fi, insa e mai bine acum decat sa se ajunga la ceva mult mai grav mai tarziu.
Fii tare, refugiaza-te in altceva, cauta-ti activitati mereu, invata pentru scoala. Orice, ca sa nu te mai gandesti la el si sa-l poti uita. Nu-i mai raspunde la telefon, nu-i mai da sanse, caci nu va face decat sa profite iar.
Pana acum, i-ai facut toate poftele, ai fost papusa lui, avea ce voia cand voia de la tine si te abandona cand nu avea chef, nu te mai baga in seama.
Gata, eu zic ca ajunge. Pune piciorul in prag, ai si tu demnitate, principii.

| xxx21 explică (pentru LolaLollita):

Nu pot concepe... viata fara el. nu pot sa ma gandesc, as face orice numai sa fie ca inainte sa ma iubeasca, sa-mi faca toate poftele crying. Il iubesc atat de mult incat am innebunit.Ma enervez pe oricine comenteaza de el, sau vorbeste despre el.

| LolaLollita a răspuns (pentru xxx21):

Oricum ar fi, tot tie iti va fi mai rau. Cu cat intelegi asta mai repede si renunti la el, cu atat mai repede iti vei reveni si vei trece peste.

| alexutza071 a răspuns:

Buna! in primul rand imi pare foarte rau pentru tot ce s-a intamplat in viata ta dar, daca nu vrei sa mai suferi si de azi inainte, parerea mea este sa te desparti urgent de el.Nu vezi ca isi bate joc de tine in ultimul hal? crezi ca asa se comporta un barbat adevarat? nu iti distruge viata, pune acum punct relatiei pana nu e prea tarziu, pana nu ramai doamne fereste insarcinata sau alte alea.Baieti sunt o gramada si cu siguranta nu ai cunoscut omul potrivit care sa te faca fericita, dar o sa-l cunosti, fii sigira de asta.Succes

| Tzutzy09 a răspuns:

Eu cred ca te foloseste, sper sa nu te superi pe mine, dar gandeste-te bine la ce vrei s faci

| candy000 a răspuns:

Buna draga mea.imi pare rau de situatia ta si te inteleg dar nu il lasa sa iti distruga viata,cu cat amani mai mult clipa despartiri cu atat maresti zilele de suferinta si umilire,cel mai bine este sa pui punct relatiei si cu timpul il vei uita, vei fii fericita si iubita asa cum meriti, nu trebuie sa dai voie nimanui sa isi bata joc de tine.te pup si sfarseste aceasta relatie care in loc sa iti faca bine te imbolnaveste, el nu te iubeste daca te iubea nu se comporta asa fii sigura de asta, dar ti-a prins punctul slab si te santajeaza sentimental.acesta e sfatul meu.

| AddaLacrima a răspuns:

El te vrea numai pentru. ca arati bine. Ce face el nu-i iubire. Nu ti-ai pus problema vreodata ca el te suspecteaza ca-l minti pentru. ca de fapt el te inseala si tu sa nu sti. Omul acesta e nebun. Nu poti sa te desparti de el ca a doua zi vine si te omoara. Zile parintilor tai si mergeti la tribunal. Ai incredere si fa vum iti zic.

| Mishu01 a răspuns:

Acum sa fim seriosi,nu mai sunt baieti?raised eyebrows Pana la urma ai TOT timpul sa iti gasesti altul,asta e doar un tampit,petardat care vrea doar sa ii oferi totul pe tava,crede-ma ca daca ai gasi unul mai bun,sa aiba grija de tine,sa te iubeasca, iti va trece toata dragostea fata de el, si iti vei da seama ca ai facut o prostie foarte mare. Nu te prosti sa te lasi de scoala, sa te muti cu el, ai tot timpul la indemana!

| ANAD77231 a răspuns:

Nu te merita, ti-a aflat punctul sensibil si acum profita, si isi bate joc de tine. renunta la el, nu iti srica viitorul si viata pentru un nimeni care nu te respecta si nici nu te iubeste.