| Alex2342 a întrebat:

Am o problema și nu știu la cine sa apelez sau dacă ma poate ajuta cineva. In urma cu 2 ani am cunoscut o fata la care toate bune și frumoase in urma cu 1 an jumate am decis sa ma mut la ea cu părinții ei, cam de 6 luni a devenit o relație toxica, nu ma mai simt atras, ma simt la ea ca la hotel. Simt ca și cum ar fi sora mea. Problema este ca nu văd cum as putea pleca, de fiecare data când încerc sa pornesc discuția iese scandal cearta și ea, și mama ei și simt ca sunt captat aici și ca nu as putea pleca și ca nu pot iesi din aceasta stare de melancolie …

9 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Ai putea sa te distantezi putin. Poti spune ca parintii tai au nevoie de tine sa ii ajuti cu ceva si mergi sa stai la ei o scurta perioada. Te poti vedea cu ea in perioada asta si vezi daca se schimba ceea ce simti pentru ea, daca se pierde acel sentiment de fraternitate. Daca nu, inseamna chiar ca ar trebui sa renunti si sa iti vezi de viata. Nu te poate obliga nimeni sa stai acolo. Iti faci bagajele si pleci.

| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa fii puternic, pentru ca nu poti sta intr-o relatie pe care o urasti.
Iti faci bagajul si pleci, fara sa te mai certi cu nimeni.
De oprit nu te pot oprii ele, iar daca incearca, poti suna la Politie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ești prins. ești prins. Trăiește cu ea, ca un frate cu sora sa, până la adânci bâtrânețe. Sau lasă acolo bagajul într-o zi, și dormi în altă parte, și nu te mai întorci.

| SilentRain a răspuns:

Fă-ți bagaje și pleci, nu te poate obliga nimeni sa stai forțat
Poți să suni și la poliție în caz că nu te lasa să pleci

| Emma30555 a răspuns:

Nu le mai lasa să te manipuleze, ești un om liber, pleacă de acolo dacă asta simți, nu poți sa stai acolo fiind nefericit fiindcă nu ai de ce, pleacă pur și simplu, nu e treaba ta dacă iese cearta și scandal, e treaba lor

| Lukasssz a răspuns:

Simplu,iei bagajele si pleci.

| Alverto a răspuns:

Frate e o relație pierdută, adică dacă v-a continua așa și tu și ea veți avea de suferit, dar mai mult tu. Ei îi trebuie un bărbat de casă, pe care să îl controleze. Tu acum trebuie să te dezvolți profesional, financiar și poate și spiritual, daca ai 18-25 de ani. Daca nu incepi acum dezvoltarea ta vei pierde o grămadă. Chiar nu vrei să călătorești? poate îți găsești și o fată mai bună și neanderthaliană.

| Adrian5575 a răspuns:

Nu trebuie sa stai la discutii cu nimeni. Iti faci bagajul si pleci. Daca nu reusesti de ele, la 2-3 dimineata iti iei cateva lucruri mai importante si pleci cand dorm ele.

| Flavianadx a răspuns:

Wtf ce cauti cu mama soacra in casa. Nici macar nu esti insurat. Te obliga cineva sa stai cu mama soacra. Fa-ti bagajele si pa.