| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema.Am un prieten de 6 luni si pana acum ne-am inteles perfect. A fost plecat 2 luni in strainatate si s-a intors recent.La prima revedere a fost super, tot asa si la urmatoarele, dar de ceva timp observ ca s-a mai racit putin, mai ales de cand am niste probleme (mici) de sanatate.Acum mi-as dori cel mai mult prezenta lui, dar el petrece foarte mult timp cu baietii si ma invita cu ei in oras, iar eu ma simt stinghera, stiti eu singura fata iar ei 6-7 baieti; Nu cred ca nu mai tine la mine caci daca i-as da papucii ar suferi enorm(il cunosc destul de bine), insa comportamentul lui ma enrveaza. I-am spus asta dar a spus ca mi se pare. Oare asa o fi? Astept mai mult decat poate el oferi? Oare ma iubeste si ii este frica sa-mi arate ca sa nu ma piarda? Offf! Cu ce gresesc? As vrea sa stiu caci il iubesc enorm si nu vreau sa il pierd iar el imi vorbea si de casatorie lunile trecute crying va rog sa imi dati niste sfaturi nu am cui sa ma plang.Suntem amandoi majori si am mai avut relatii pana acum.Si inca nu ne-am inceput viata sexua caci ne-am promis ca asteptam pana la nunta big grin. astept un raspuns va roooog!

8 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Daca iti face asta acum, inchipuie-ti cum va fi dupa nunta. Daca nu iti place schimba ceva acum. Nu fi asa de sigura ca va suferi enorm. Da-i un termen sa se gandeasca. Astepti termenul, mai discuti o data cu el si daca nu se intampla nimic bun intr-o luna ii dai papucii - fara alt preaviz. In rest cum te invata Dumnezeu. E plina lumea de baieti si inca buni. Iti garantez.

| zorialbi a răspuns:

Intreaba-l cum ramane cu nunta, cand incepeti sa va faceti planuri pentru asta si vezi cum reactioneaza.

| Miss Sintetic a răspuns:

Decat sa. ti pui mai atatea intrebari, mai bine vb cu el, intreaba. l ce. l preocupa etc.

| Pissy a răspuns:

Ar trebui sa aveti o conversatie intre 4 ochi si sa iti explice comportamentul lui.ca din cate ai zis tu aici observ ca te cam ocoleste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar trebui sa vorbesti inca o data cu el sa -i spui ca nu ti se pare nimic din ke se intampla si, parerea mea este ca din cauza prietenilor a uitat de tine, nu stiu ke sa-ty mai zic asteapta sa vezi ke spune dupa ke vorbesty tu cu el

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am vorbit cu el, l-am intrebat ce se intampla, a spus ca nu are nimic, ca e la fel, aceeeasi persoana cu aceleasi sentimente. dar tot prefera compania baietilor in defavoarea mea, si i-am spus sa mai treaca si pe la mine, tinand cont ca de la locul unde se intalneste el cubaietii si pana la mine sunt doar 20-30 de metri. dar ma roga de fiecare data sa vin eu la ei si nu. miplace mai ales de unul dintre prietenii lui care este chiar badaran cu mine.
Cand merg eu la el e tare dragut, iubitor si tandru, ne jucam ca doi copii ne sarutam si ne imbratisam... e perfect! acum m-a prezentat parintilor lui care m-au placut din prima clipa (el nu mai sta demult cu ei din diferite motive) dar seara am iesit din nou! cu baietii si o fata care era chiar fosta lui prietena.Si recunosc ca sunt putin geloasa pe el cateodata, desi eu cu ea ma inteleg oarecum bine, dar am observat ca isi schimbau priviri. Sa zic ca am exagerat eu la faza asta. Dar nu mai poooot! L-am intrebat daca isi doreste cu adevarat sa fie cu mine si m-a intebat "ce intrebare e asta?" i-am cerut o pauza si s-a suparat foarte tare. Eu cred ca el incearca doar sa ma faca geloasa si sa nu imi arate prea tare ca ma iubeste de frica sa nu ma piarda, dar nu sunt sigura...pliiiiiiis raspuns!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este foarte bine ce ati hotarat sunt curioasa ce s/a mai intamplat intre voi

| iza_7337 a răspuns:

Ar trebuie sa vbti deschis, nu sa fi cetelusa lui, si normal dupa atat timp ar trebui si sex, dar intai sa va spuneti pasul, pentru ca fiecare are dreptul la viata.acum depinde de ce influente au si parintii, anturajul, temerile lui sau ale tale, etc, tot ar trebuie spus, apoi faceti pregatiri de nunta.