| anonim_4396 a întrebat:

Aseara m-am despartit de iubitul meu deoarece parintii lui nu doresc sa ma accepte ca le-am facut fiul sa sufere………a fost o perioada cind doream sa fiu singura apoi am fost plecata din tara si atunci n-am vorbit cu el…. acest lucrul lui insa ia trecut si vrea sa fie cu mine dar si-a ascultat parintii si cu asta s-a terminat. ce pot sa fac? nu vreau sa-l pierdcrying(

13 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Poate sa mai atepti ca sa creasca, sa iasa din cuibul lui. Cat timp este in cuib si sub supra-protectia pasarilor-parinti, puiul nu se avanta sa "zboare", sa fie liber. thinking

| doc69 a răspuns:

Invita-l la primul vostru loc de intalnire sau la cel mai comun pentru voi doi.pentru o simpla discutie si decideti impreuna ce e de facut.ai si tu vina ta, asumati-o abia apoi treci la altele

| Floris83 a răspuns:

Descriei sentimentel tale pentru el, și că-l iubești, cereți iertare unde ai greșit, sau vb si cu părinții lui!

| Anyta2000 a răspuns:

Draga, mai sunt sute de baieti pe lumea asta. Plus ca daca parintii lui nu te accepta inseamna ca nici relatia nu va merge, mai ales daba iubitul tau se tine de fusta mamei.Parerea mea este ca ar trebui sa treci peste astahappy! pa!

| ZuZu16Bby a răspuns:

Pai eu zic k ar fi bine sa vbesty cu el si sa-i zici ca nu ai facut toate astea intentionat cu plecatu dn tara ci pentru ca asa a hotarat fam tha,,, si sa vbesty cu el serioss si sa-i zici ce simnti exakt pentru el dn inima si sa-i zici ca relatia voi vo facety nu parintii lui...si voi trbue sa ascultati de voi insiva nu de parintii lui uite daca vrei sa te lamuresti si de alte lucruri sau ai nevoie d sfaturi ia id meu si te voi ajuta cu cea mai mare placere kiss georgiana. daniela97

| LoveAngel223 a răspuns:

Ori cine are nevoie la un moment dat nevoie de liniste, daca el te iubea incerca sa le explice parintilor ai avut nevoie de un moment in care sa fii singura iar acum totul poate reveni la normal.Este greu sa pierzi pe cineva pe care-l iubesti dar incearca sa fi puternica. XoXo R.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Încearcă să le dovedeşti părinţilor lui că te-ai schimbat şi ca ce s-a întamplat atunci a fost o greşeală. Cu timpul, ei te vor îndrăgii şi să sperăm că te vor ierta. Multa baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am auzit.am mai vazut, bine ca nu santeti casatoriti, ca altminteri trebuia sa divortati.stim toti de ce, cum si pentru ce se pleaca AFARA.nu mai e cazul.lasa-l pe el nu-l nenoroci ca aia ai in cap.si lasa-ne si pe noi ca stim destule. unii am fost plecati, altii avem prieteni plecati, altii rude.si ternetul asta a scurtat distantele enorm si a facut lumea mai mica.bafta si supces.afara.

| principessa1 a răspuns:

Am incheiat orice legatura cu el acum.nu ne mai sunamsadas dori sa le scriu vreun mesaj parintilor lui, dar nu stiu daca e bine sau nu...ei nici nu doresc sa auda de mine

| anonim_4396 explică (pentru principessa1):

De ce ai făcut asta... vai! Vorbeşte cu nişte prieteni de-ai tăi, să vorbească cu el şi să vă întâlniţi, iar apoi să vorbiţi între patru ochi. Dacă nu merge, atunci sună-i pe părinţii lui!

| principessa1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am facut si lucrul asta, ca sa ma vad cu el si sa discutam dar n-a mers...nici nu vrea sa ma vada din cauza parintilorcrying(zice ca pe urma o sa sufere mai tarecryingtotul e numai din cauza parintilor care nu doresc in nici un caz sa intelleaga.

| anonim_4396 explică (pentru principessa1):

Cel mai bine e să uiţi de el, atunci!

| principessa1 a răspuns:

Cel mai rau acum e ca a adaugat-o in prieteni pe un site pe o fosta colega de-a mea de clasa.ma tem sa nu aiba ceva cu ea incacrying((aceea repede se da la baieticrying(