| pantofipantofi a întrebat:

Azi e vinerea mare si stiu ca nu se face nimic
are ceva daca fac pasca si fac o baie mai pe seara cand se duce lumina de afara? va rog sa nu ma luati la misto pentru ca sunt foarte superstitioasa, multumesc

10 răspunsuri:
| deeea28 a răspuns:

Draguta, nu se face treaba, cum ar fi spalatul hainelor sau curatenie prin casa, dar sa-ti faci baie sau sa-ti faci ceva dulce, nu e nimic tragic in asta si plus de asta de aceste sarbatori ne tot invata preotii, dar ei sunt tot oameni si nu te supara, dar ce stiu ei in fond, numai d-zeu stie adevarul, asa ca daca ti-a zis cumva d-zeu tie sa nu te speli, n-o face, desi nu prea cred. Crede mai bine in d-zeu nu in religie. Religia e de mai multe feluri, d-zeu e doar unu.

| Crisu a răspuns:

Ai voie sa faci si baie si sa si gatesti. Toata lumea gateste astazi, pentru ca in cursul saptamanii nu au timp. Gatesti pentru Pasti, nu? Deci nu e nimic in neregula. Cat despre baie, nu depui efort si e pentru igiena ta, eu nu vad nimic in neregula. happy

| acvilasurprinzatoare112 a răspuns:

Baie stiu ca ne e voie dar de gatit merge

| Sly a răspuns:

Te duci deseara la prohod si dupa aia faci baie si ti-ai facut datoria. pe langa pasca.

| marycroitor a răspuns:

Pasca poate mai bine o faci maine(dar daca nu poti maine o poti face si diseara)sa faci baie sigur ca se poate. s

| Andrey57 a răspuns:

Eu am trecut pe sub masa la biserica mort de drogat si nu am patit nimic deci nu cred ca are ceva laughing

| marycroitor a răspuns (pentru Andrey57):

Tu crezi ca merita sa te,, lauzi,,?

| Andrey57 a răspuns (pentru marycroitor):

A vorbit cineva cu tine?

| alinaoprea17 a răspuns:

Poti sa faci o baie si pana la urma toti fac prajituri azi stai linistita

| alinaoprea17 a răspuns:

Poti sa si gatesti sa si faci bie stai linistita