| Kely2820 a întrebat:

Sall TPU, ieri seara cand m-am dus la baie pe la 3 am vazut un gandac de bucătărie, nu avea aripi, a fost pentru prima data cand am vazut unul in casa, imi e frica, se pot urca in pat, stiu ca exista gândaci cu aripi si asa ar putea sa vina pe pat, gandacii cand vad lumina fug, daca ma vad pe mine stau, ma ataca sau fug? Ce as putea sa fac sa scap de ei in afara de a da cu spray

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Gandacii de bucatarie nu ii gasesti in baie. In baie sunt gandaci negri de canalizare, marisori. Fug, nu te ataca.

| Violleta2022 a răspuns:

Si tie frica de un gandac, ca te-ar manca?
Cat esti tu de mica, sa crezi ca un gandac atat de mic si nesemnificativ, care se hraneste cu firimituri de paine de la bucatarie, ar sarii pe tine, sa te atace sau sa te manace?
Da-i pace! Spune-i mamei sa puna capcane de gandaci si vor disparea.

| sierra1 a răspuns:

Dacă nu vrei să dai cu spray, convinge-i că nu e frumos să bântuie prin casă, așa ca nebunii. Poate se rușineză si pleacă.

| Kely2820 explică (pentru sierra1):

Am sa-i rog, poate chiar au cei 7 ani de acasa si pleaca happy

| RAY a răspuns (pentru Kely2820):

Gandaci nu ataca, ei fug cand aud zgomot sau cand te vad, daca e lumina si nu e nimeni nu le pasa de ia, cumpara ceva impotriva lor, nu lasa mancare ca asta le atrage si iginena generala

| sierra1 a răspuns (pentru Kely2820):

Dacă au cei 7 ani de acasa, atunci la tine se simt în largul lor (de șapte ani!)

| BiancaStoian a răspuns:

Chemi baietii cu deratizarea