| Shnitzy1324 a întrebat:

Buna all, va rog frumoos ajutati-maa de fapt prietena mea'...
deci, Ea, o tipa vesela mereu nebuna... eu cu ea cashi'cum 2 surori.
Dar, intr-o seara stateam pe mess si vb intr-un grup vb normal rideam, a scris ca... " vreau sa mor, da'o'n olo de viata" pfff oh go on eu ma gindeam ca trebuie sa fie cevaa vreo chestie de aia micka! dar ii scriam non-stop si numi raspundea, am sunato acasa nu raspunea, am sunato pe mobil imi inchidea
Mai tirziua a rasp tatal ei si a zis ca Doarme [dar ea la ora ceia 100% nu doarme] eh whatever?! >.<
azii cu mare ce chin am intrebat-o ce sa intimplat?!
ea:numa asta iti zyk ma certez cu mama am palito mo palit note rele la shkoal ma simt rau ametesk am kikat jos voiila intru amu in net numa s m uit la anime sh gata da sh kompu o sa nyl eye sh mobu sh tat, vreuu s morr!
nici nu stiutiu ce saai zicc i-am zis ca sa se 'npace cu mama ei dar nu vreaa va rogg foaartee mulltt spunetsemi ce sa fac ce sa-i ziic'!
crying crying

14 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Spune-i sa invete mai mult, sa ia niste note mai bune, este mult mai usor decat sa se omoare, plus ca daca se omoara o sa arda in iad. devil
A, apropo de invatat, si tu...

| cristi202 a răspuns:

Vorbeste (de fapt scrie) mai pe romaneste, te rog! Daca nu te exprimi inteligibil, cum vrei sa primesti un raspuns clar si concret?

| mgtow a răspuns:

acesta va fi raspunsul pe care va trebui sa il lasi lor
--=D.N.D 4You=- IzzyZone.Com: Luata la palme in directO blonda se alege cu o bataie in directdupa ce ii aruncaun pahar cu apain fataprezentatorului TVPriviti: http://www.izzyzone.com/category/funny-video/ da mai departe

| Daria a răspuns:

Poti sa traduci si in limba romana, te rog?happymerci.

| danielagoldica a răspuns:

Unde dracului ai ivatat sa scrii!? Analfabet-o!

| matchpoint a răspuns:

Buna ziua, chair m-am straduit sa inteleg ce ai scris dar degeaba. Doamne ce face mess-ul cu copii din ziua de azi. Invata sa scrii corect macar cand postezi pe undeva, ca sa putem si noi sa intelegem. Pa

| CreepyCrow a răspuns:

Si eu am fost in situatia acesta mai demult...
Spune-i ca pentru tine, ea e foarte importanta(banuiesc ca si este), ca totul o sa se rezolve, ca e mai bine sa traiesti, dar probabil te pacaleste ca sa vada ce ai sa faci.Incearca sa vorbesti si cu profesorii la scoala si sa le explici in ce situatie este, poate ei o pot ajuta
Stiu ca poate nu e chiar asa de bun sfatul meu, dar sper ca totusi te-am ajutat>big grin

| Emena a răspuns:

Mda. din ceea ce am inteles, va dau 2 sfaturi. unul e pentru tine, unu pentru prietena ta.
Pentru tine : Invata sa scrii!
Pentru prietena ta : nu e nimic, ca in orice familie, mai exista certuri. toate trec. sa le spuna parintilor ca o sa invete, ca isi repara notele. si sa lase netul si desenele, sa pune mana pe carte. normal ca parintii o cearta daca ea numai net si anime stie. rolling eyes

| Mousie a răspuns:

Sa inveti sa scrii, ce zici?

| cosmynutza97 a răspuns:

Stiu si eu ai putea sa-i spui ca orice problema are o rezolvare si pana la urma totul o sa fie bine ...nu o sa stea certata la nesfarsit cu mama ei iar moartea nu e o solutie, viata ne-a fost data ca sa o traim. Ai putea sa ii spui chestiile astea si ei. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| alexb0y1998 a răspuns:

Tu analfabeta naibii, invata as scrii ca nu inteleg nimic sau ai scris tu la misto sa impresionez pe cineva? Daca vrei ca cineva sa inteleaga ce ai scris o sa mai pui intrebarea sau o repeti ca un raspuns aici. Atunci am sa iti dau un raspuns concret. Merci de intelegerhappy laughing

| Anv a răspuns:

Pe bune, dacă vrei sa fii ajutată, scrie si tu mai citeţ că nu se intelege nimic!
Baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te du si te pisa cu limbaju asta al tau.scrie romaneste.

| elenukbombonik a răspuns:

Scrie mai pe intelesul nostru.limbajul tau numai tu il stii.si prietena ta...pentru ea e usor sa se omoare decat sa se impace cu mama ei? normal ca toti se cearta dar se impaca.si zii sa mai invete ca daca traieste numa` cu net si anime...