| ionut332 a întrebat:

Am avut o relatie de 2 ani si de curand ne-am despartit. Precizez ca a fost o relatie la distanta si ne vedeam doar in vacanta de vara. M.am despartit de ea deoarece am vazut ca nu mai e ca inainte.iubitoare.si ca s-a schimbat intr-o persoana care nu o mai cunosteam. De curand am aflat si de ce nu mai era persoana la care tineam. A inceput sa-i placa de alt tip. Problema mea este ca eu inca o iubesc si n.as fi crezut ca o sa ma lase pentru altcineva, aveam foarte mare incredere in ea si o iubeam foarte mult. Nu mai ma pot culca noaptea deoarece stau si ma gandesc cum a fost in stare sa faca asa ceva deoarece era o persoana puternica care parea sa aive incredere in ce zice. Ce pot face sa trec peste si sa nu ma mai gandesc la ea?

Scuze daca m-am repetat sau gresit ceva.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Clar. La ce te astepti la o fata de 15 ani? E instabila emotional, acum incepe sa se schimbe si sa i se contureze personalitatea, e varsta cand au loc cele mai majore schimbari. Data viitoare cauta-ti una de varsta ta sau mai mare daca tot voiai sa ajungi si la altar cu ea. laughing

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai tu exact asta faci, te gandesti la ea, chiar si punand intrebarea asta te-ai concentrat pe toate detaliile. Imagineaza-ti ca nu a existat niciodata si vezi-ti viata dinainte s-o cunosti. Sau daca vrei sa o pastrezi ca o amintire frumoasa atunci impaca-te cu ideea ca `a fost si s-a terminat, a fost frumos si am ramas cu o experienta placuta.` E normal la varsta voastra sa nu tina relatiile ca ma gandesc ca aveti sub 25 de ani, nu?

| ionut332 explică (pentru Adry05):

18 eu, ea 15

| ionut332 explică (pentru Adry05):

Musca-ti limba

| Adry05 a răspuns (pentru ionut332):

Da, clar, sa-mi musc eu limba ca te prostesc pe tine pustoaice cu 3 ani mai mici.

| ionut332 explică (pentru Adry05):

Wtf, scuze, dar aparent nu mi.o pus tot ce am scris

| Adry05 a răspuns (pentru ionut332):

Clar. La ce te astepti la o fata de 15 ani? E instabila emotional, acum incepe sa se schimbe si sa i se contureze personalitatea, e varsta cand au loc cele mai majore schimbari. Data viitoare cauta-ti una de varsta ta sau mai mare daca tot voiai sa ajungi si la altar cu ea. laughing

| RAY a răspuns:

Si eu am fost in situatia ta, ai avut incredere prea mare in ea,ti ai facut multe vise cu ea,multe planuri,sperante,iluzi,amagiri,dezamagiri, nu prea ai ce face e bine sa nu reprimi iubirea aia,ascultama pe mine sa nu te faci ca nu o iubesti,sa nu fi indiferent,sa nu consideri ca nu o iubesti, o iubesti nu incerci sa o uiti ca o vei mai mult astfel,numi repeta greselile,stiu cum e ai ganduri de razbunare,sentimente de ura, spui las ca o uit pot trai fara ea dar facand asta nu vei trece peste asta,rupe orice legatura cu ea,absolut totul, sa numai vorbesti cu ea,socialiseaza cu alti baieti,nu te baga in alte relatii cu fete,si fa un sport gen culturism, cardio, plimbate mult nu sta in casa,evita sa stai singur nu e bine, fara piese triste,filme,plange des ori cat de ori simti nevoia,cu timpul o vi uita,nu asta e scopul sa o uiti si sa inveti ceva din asta,a fost trecutul de ce sa-l uiti? pe viitor nu crede in fete ca toate sunt la fel,rar una sincera,serioasa,in ziua de azi multe sunt tarfe de prima clasa,materaliste,proaste de vad un badboy gata fug la ala, crezi ca ala o iubeste pe naiba face sex cu ea apoi pa, nu ai ce vedea la majoritatea fetelor decat nevoia sexuala, daca ma intelegi e bine daca esti bolovan e tot bine vei fi fraierul lor toata viata ta, fetele stau cu un baiat doar din interes cat sa te scimbe apoi next, daca stii engleza isi recomand https://www.youtube.com/user/SandmanMGTOW/videos
si sa asculti paraziti
multa sanatate

| ionut332 explică (pentru RAY):

Multumesc, o sa ti cont de ce ai zis

| micutafloare a răspuns:

Bună! Sunt fata si de câteva luni am încheiat o relație de aproape 3 ani pentru ca..in viata lui a aparut alta fata. Inteleg ce simti, s-a terminat destul de urat si la mine, chiar daca ne-am promis ca niciodata n-o sa fie asa.Eu aveam foarte multa încredere in el, si timpul a contribuit la asta. Mai rău e ca la noi nu era vorba de distanta, ci ne vedeam săptămânal si chiar zilnic.Accepta ceea ce s-a intamplat. Oamenii nu sunt perfecți, chiar daca in ochii nostri cei pe care ii iubim par asa. Încearcă sa iti ocupi timpul: muzica, iesit cu prietenii. Da-ti voie sa fii trist când simti nevoia, nu încerca sa te invinovatesti. Eu personal am avut mare noroc de prieteni.Am cautat vechii prieteni de care m-am distanțat ca sa fie totul ok in relație (e o prostie sa renunți la prieteni, am inteles mai tarziu). Mai tarziu am întâlnit pe cineva la distanta de care m-am apropiat foarte mult si vorbeam zilnic (face mult bine, numai sa nu te atasezi daca nu e reciproc). Acum suntem împreună si ce pot sa spun este ca de o luna sunt fericită permanent, e sincer si asta conteaza mult. Pot fi eu asa cum sunt in realitate. Sper sa treci cu bine peste asta si poate găsesti pe cineva doar al tau❤! Numai bine!

| ionut332 explică (pentru micutafloare):

Multumesc, nu prea cred ca o sa-mi gasesc prea curand vreo prietena deoarece nu-s genul care sa se bage in seama cu fetele. Oricum ma simt mai bine acum dupa ce am citit ce mi.ati scris

| Marlene123 a răspuns:

Incarcati mintea cu multe alte chestii sau fa-ti o noua iubita. Gandeste-te ca nu te-a meritat!