| Briosicaaa a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Am iesit cu un tip ceva timp. si a fost plecat o scurta perioada de timp,cand s-a intors a devenit"foarte ocupat" incat ma evita. Sa inteleg ca prin asta nu ma mai place, nu mai vrea sa vorbeasca cu mine, nu? Dau funda pentru un raspuns serios!

9 răspunsuri:
| opierdevara a răspuns:

Pai, in primul rand eu zic ca ar trebui sa vorbesti cu el. Poate reusesti sa il prinzi vreodata sa fiti fata-n fata ca asa poti discuta mai bine. Daca nu, poti sa ii lasi un mesaj, dar din cate ai spus tu, ca e "ocupat" e posibilsa nu iti raspunda.
Cel mai bine in cazul acesta ar fi sa discutati deschis.
In al doilea rand, ai putea sa incerci sa uiti treptat de el. Sa il tratezi cu aceiasi indiferenta :* Poate cine stie, vede ca usor-usor ai trecut peste el si isi revine asa incat sa iesiti din nou.
Sau. te-ai gandit ca poate are pe altcineva?
Uite, eu nu vreau sa te supar, dar trebuie sa iei in considerare toate variantele.
Iti urez succes si sper sa iasa din nou ceva intre voi :*
Te pup big hug si sa ma anunti cum decurg lucrurile in continuare :*

| WR104 a răspuns:

Poate are pe alta.
Ar trebui sa il intrebi care-i problema, succes!

| anabelisa a răspuns:

Salut! Poate pentru acest tip lucrurile sunt foarte simple si nu vrea sa se implice intr-o relatie serioasa, de aceea a considerat-o doar o aventura si nimic mai mult.Este un mod de a disparea din peisaj pentru a evita complicatiile.
Eu te sfatuiesc sa intrerupi orice legatura cu el si sa fii mai atenta.Sigur exista un baiat care te place in secret.Bafta pe mai departe!

| Bobbless a răspuns:

De obicei cand iau o pauza, sau o perioada de timp nu vad o persoana care imi place, incep sa il uit (: Si dupa aia depinde de cat timp nu l-am vazut si daca nu am mai vorbit cu el deloc nu imi mai place. Eu zic sa fii indiferenta cu el. Sa nu fi tot timpul disponibila pentru el pentru ca asa il doar stresezi si il faci sa nu te mai placa deloc. Sa nu il mai suni si daca nu rezisti scrie-i numarul undeva si sterge-l din telefon ( la mine merge laughing) pentru ca atunci cand ii vezi numarul iti vine sa il suni, la fel si pe mess stii cum is grupurile alea mutal singur intr-un grup si inchide-l adica sa nu il vezi asa nu iti mai vine nici pe mess sa vorbesti cu el, primele zile iti va fi usor iar daca nu da niciun semn intr-o saptamana l-ai si uitat laughing Si sa nu excludem varianta ca ar putea avea pe altcineva si ii e rusine sa se desparta de tine sau poate vrea sa stea cu amandoua. Cerceteaza si tu laughing Eu zic sa fii indiferenta daca nu are pe nimeni si e cu adevarat ocupat se va intoarce la tine, dar daca nu se va intoarce inseamna ca are pe altcineva. :*** Success si sper sa fie cu adevarat ocupat si sa revina totul la normal. Sa fii iubita! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Discuta deschis cu el daca nu se poate sictir total fata de el.
Stergi tot ce are legatura cu el : id de mess, fb, hi5, nr de telefon, mesaje etc.
Pana la urma este doar un las, iti trebuie un las?

| Mihaitzz a răspuns:

Te-a uitat, nu mai simte nimic pentru tine, a gasit pe alta, te-ai schimbat...

Sunt mai multe, gandeste-te.

Bafta!

| Lykee a răspuns:

Intreaba-l exact daca chiar este ocupat sau este un pretext. Daca este un pretext clar are pe altcineva.

| WR104 a răspuns (pentru Lykee):

Are pe alta sau pe altul.

| MishalufLv a răspuns:

Poate si-a gasit pe altcineva...