| DeliaDelii a întrebat:

Hei. Am o relatie cu un tip mai mic decat mine (diferenta e de aproape un an). El e penticonstal si eu crestin ortodox. La inceput am iesit doar. fara obligatii, fara nimic. Dupa un timp eu nu am mai vrut si nu am mai vorbit. A trecut ceva timp si mi-a scris iar si am iesit, cum s-a intamplat iar am decis ca nu are rost sa continuam. Dupa alta perioada in care nu am vorbit si nimic mi-a trimis un mesaj ca s-a gandit mai bine si vrea sa fie ceva serios intre noi. Problema este ca nu ii place sa vorbeasca prea mult, nu vrea sa spuna de ce m-a ales sau de ce vrea ceva serios cu mine. Nu stiu cum sa imi dau seama ce vrea de fapt sau chiar isi doreste ceva serios si nu stie cum sa se exprime. E si destul de ocupat uneori. Mi-as dori sa aflu cu adevarat ce gandeste si simte. Astept sfaturile si parerile voastre.

10 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Fugi de penticostali, odata bagata in cercul lor te vor forta sa te mariti

| Drimmero a răspuns:

Pai ''trage-l'' de-o parte si vorbiti intre 4 ochi ce intentii are cu tine, de acolo iti poti trage tu o concluzie in legatura cu ceea ce vrea el, altceva nu cred ca poti face( ca sa poti afla ce gandeste).

| DeliaDelii explică (pentru Drimmero):

El poate sa spuna orice, ca vrea un viitor cu mine sau familie sau mai stiu eu ce si sa vrea cu totul altceva. am incercat sa vorbesc, evita, se scoate, schimba subiectul.

| Drimmero a răspuns (pentru DeliaDelii):

Pai poate el e mai ''timid'' de felul sau, la asta te-ai gandit? Sau a 2-a varianta : Sta cu tine dintr-un anumit interesez si probabil ca relatia a avansat si sta cu o anumita teama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui să vorbești cu el pentru că e evident că nu-l cunoști suficient încât să știi ce gândește.

| DeliaDelii explică (pentru anonim_4396):

Am incercat, am deschis subiectul, el evita. se scoate, nu vrea sa vorbeasca. Nu stiu cum sa il mai abordez sau cum sa scot ceva de la el.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Si vrei sa il intrebam noi? Propun sa ai o discutie libera cu el sa-i spui nelamuririle tale.

| DeliaDelii explică (pentru TheLoveDoctorr):

Daca as fi vrut sa il intrebati voi va lasam datele lui. Am incercat sa am o discutie si nu a mers, si n-am incercat doar odata

| ianci6996 a răspuns:

Te-a ales pentru ca e fan pokemon.

| Enache_Bogdan_1906 a răspuns:

Haide sa iti dau un raspuns sincer. Sunt penticostal si sunt foarte ocupat iar prietena mea e ortodoxa si parintii ei sunt preot si profesoara de religie. Sunt deseori in deplasare deoarece merg la diferite biserici sa cant (fiind pianist, solist si chitarist abia am timp pentru mine). Iti recomand sa ai o relatie cu el doar daca e un băiat destept si serios si nu baga in seama prea mult chestia cu religia, eu si prietena mea daca am baga asta in seama ar fi razboi, adica logic, parintii ei sunt devotaţi religiei. Fa ce crezi ca e mai bine pentru tine. Funda?