| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare. Ce sa fac daca imi place un baiat(il cheama Paraschiv)care e foarte slab la invatatura? A! Si mai am o intrebare. Cum fac sa-i ignor pe cei care numa lasa in pace, adica rad de mine si imi spun Paraschiva. Va rog sa ma ajutati. Dau si funda celor care vin cu o idee care functioneaza. Dar daca se pote pentru amandoua intrebarile. Sper par enervanta dar ma tot gandesc si nu-mi vine nici o idee. Va rog!

Răspuns Câştigător
| mobisimo a răspuns:

Cum sa faci ca sa-i ignori pe cei care nu te lasa in pace, vei invata cu timpul. Nu iti va mai pasa. In general cei care se iau de alte persoane, sunt oameni slabi, fara directie si fara caracter. Trebuiesc tratati ca si pescarusii. Ii lasi sa zboare.
Daca iti place asa mult de Paraschiv, trebuie sa fii mandra ca ceilalti te numesc Paraschiva. Inseamna ca va potriviti. Sau nu asta iti doresti?
Daca iti place de cineva, apreciaza-i si numele, indiferent care ar fi acela. Nu este vina lui. Au ales altii pentru el acel nume!
Mobisimo

| anonim_4396 explică (pentru mobisimo):

happy mi-ai imbunatatit ziua =) mersi.

8 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Daca va placeti unul pe celalalt nu e nici o problema. Important este ce credeti voi doi. Daca nu-ti place faptul ca e slab la invatatura poate gasesti o cale sa il interesezi sa faca mai mult, sau poate il ajuti.
Nu avem cum sa te invatam noi sa ignori. Pur si simplu nu ii iei in seama, nu le raspunzi. Daca observa ca te deranjaza rautatea lor, nu se vor potoli ba vor face si mai rau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Câţi 11 ani are acest Paraschiv?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuzati-mi greselile de tipar. (nu se intampa asa des)

| NoName0x0 a răspuns:

Pai tu cam ce ai vrea sa faci? Te.ai gandit la niste rezolvari si nu stii pe care sa le alegi ca eu nu prea imi dau seama ce ai putea sa faci in legatura cu asta? Daca da, spune.mi.le! Si colegii tai de unde stiu ca il placi? Raspunsul la intrebarea 2: razi si tu de numele lor de familie!

| SimonaQs a răspuns:

Si eu sunt de acord cu "mobisimo". Daca voi doi va placeti reciproc nu vad care ar fi problema. Si referitor la numele lui, nu ar trebui sa.ti pese. Exista nume si mai ciudate. Eu uneori rad cu prietenele mele referitor la "viitoarele" noastre nume de doamnalaughing). Nu trebuie sa-ti fie rusine.

| Ryukulwf a răspuns:

In mare parte trebuie sa nu bagi oamenii in seama, oriunde o sa gasesti un dobitoc care sa iti strice ziua.

| pisilove15 a răspuns:

Daca il placi atunci spune-i nu este rusine sa placi un baiat.Nu ii baga in seama pe cei care iti spun asa.