| Deeutsaa a întrebat:

Am o intrebare. la care vreau seriozitate. Sper sa ma intelegeti. Deci am facut cea mai mare prostie de pana acum. Mi-am mintit colegii ca am mers la un baiat, m-a violat si am ramas insarcinata. ( doamne. acum ma gandesc ce prostie am putut face ). Si a aflat diriga care i-a spus mamei. Si mama vrea sa il caute pe baiatul acela ( care nu exista ). I-am dat un prenume oarecare ( numele de familie am zis ca l-am uitat ) si o scoala anume. Si mama vrea sa-l caute la scoala aceea. Si nu vreau sa bag pe nimeni in probleme... Acum nu mai pot spune ca am facut o gluma. Mi-e rusine mai ales ca m-a dus la un ginecolog si acolo a zis ca sunt ca inainte ( am strecurat o minciuna dupa aia ). Cum sa-i spun mamei sa nu-l mai caute pe baiat, fara sa-i dau de banuit ca ii iau apararea? Va rog sa m credeti si sa ma sustineti. Stiu ca am facut o prostie... nu ma criticati. Va rog sa ma ajutati.

15 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sa ii spui adevarul, numai adevarul si tot adevarul. Daca nu o faci o pui pe drumuri, o expui la necazuri si pana la urma tot il va afla. Gandeste-te cum se va simti mama ta dupa aceea. Si spune-l cat mai repede, o sa te certe pentru tampenie dar o sa fie usurata ca nu s-a intamplat nimic si o sa te ierte, capacitatea de iertare a mamelor este uriasa. Si alta data gandeste inainte de a lansa asemenea perle. Numai bine!

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa spui adevarul.
Daca nu ai avut contact sexual, doctorii isi vor da seama.
Ii spui mamei tale adevarul, e cel mai bine.Nu vad cu ce ai gresii daca i-ai spune.

| AliceThai a răspuns:

Pai bineinteles ca poti spune adevarul. Si chiar te sfatuiesc s-o faci, tu nu te gandesti cat sufera maica-ta la gandul asta?

| IMC90 a răspuns:

Daca nu ii dai numele baiatului inseamna ca nu te-a violat. Daca va arde de astea la varsta ta, atunci suporti consecintele actiunilor tale. Sanatate la copilwinking

| JESSARYA a răspuns:

Best answer opal merita funita sincer!

| JESSARYA a răspuns:

Fundita* pentru opal

| tteddy a răspuns:

Spune-i adevaru se va supara dar va fi fericita ca nu s-a intamplat si si in plus nu trebuie sa-ti fie rusine sa vb cu mama tawinking incearca si spune-i adevaru ca a fost o gluma va fi mai bine crede-matongue

| AutumnDay a răspuns:

Si toate astea pentru ce? Pentru a atrage atentia? Puteai face asta si intr-un mod mai pozitiv, cum ar fi sa-ti pui in valoare calitatile, nicidecum scornind o asemenea minicunastraight face.

| BlueOctober a răspuns:

Supararea care o va cuprinde cand va afla ca e doar o minciunica va trece repede pentru ca nu s0a intamplat cu adevarat! crede-ma du-te si spune-i!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine spune-i adevarul mamei tale; ca sa nu-ti bati joc de ea la nesfarsit.(o singura data e de ajuns); eventual spune-i ca ai vrut sa vezi reactia lor pentru a te lamuri intr-o chestie. apoi apuca-te de scris- s-ar parea ca imaginatie ai.deci da cartile pe fata;

| byanca01 a răspuns:

Spune-i adevarul pentru ca daca nu ii spui o bagi si pe ea in probleme si pe altcineva

| ShanixRRS a răspuns:

Ii spui ca de fapt nu ai ramas insarcinata si ca doar ai crezut ca ai ramas si sa ii spui ca baiatul ala s-a mutat intr-o alta tara si sa vezi daca tine sau ca parinti lui au divortat si ca s-a dus cu unul dintre parinti in alta tara ca de exemplu Spania!

| opal a răspuns:

Imi pare rau, dar nu ai alta varianta decat sa ii spui ca ai vrut sa faci o gluma colegilor tai, dar ca atunci cand ai vazut ca treaba s-a agravat ti-a fost frica sa mai spui adevarul. o minciuna trage dupa ea si altele si se duce de rapa increderea. si crede-ma, o sa ai nevoie de incredere atunci cand vei vrea sa faci ceva si nu o sa te lase parintii tai.

| Kiddutzaa a răspuns:

Cum mah ce ai facut pai fta este groasa rau de tot spune-le adevarul, catzi faci de ras si parintzi vor spune ca, ia uiteo ma si pe masa aleia care a fost violata.laughingrolling on the floor

| adelfly24 a răspuns:

Buna! iti dau doar un singur sfat dar depinde de tine in sitoati disperate trebuie sa-i zici adevarul si sa o convingi ca este adevarat si incearca sa te faci serioasa cand ii zici poti sa si plangi ca la asemenea gluma nu poti rade vezi ai grija ce faci