| Denisse_Didy_1998 a întrebat:

Am o mica intrebare! Mi.e imi place tare un baiat si nu stiu cum sa ii zic! El se uita in fiecare pauza la mine! Credeti ca ii plac? Credeti ca trebuie sa ii zic ca imi place? ( Mai am o luna, sa ii zic

Răspuns Câştigător
| Alexandru_Andrei_1988_RTCD a răspuns:

Da, eu cred ca te place. Incearca sa intri in vorba cu el, intreaba-l ce ii place. Apoi, dupa ce te-ai cunoscut cu el, intreaba-l! Nu ai ce sa pierzi!
Bafta si nu uita, fii tu insuti!
fundita?!

4 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Poti sa ii zici.
Incercarea moarte n-are.
Poate te place si el.

| Jager a răspuns:

Sa nu incerci "trucul cu foita", care il spune cineva mai jos.Ce naiba? Doar nu ai 10 ani.
In primul rand, ia-l usor. Nu te duci la el si ii spui din prima "te plac, hai sa ne casatorim" laughing
In al doilea rand, te iei in vorba cu el. Il intrebi cum sta cu scoala, chestii, dupa care, ii spui ca ceva te atrage la el. Daca raspunde pozitiv, ca te place si el, sa nu sari in sus de bucurie. ca sa nu pari genul de fata copilaroasa care dupa un timp sa fie controlata de cine vrea cum vrea.
Trebuie sa detii o seriozitate. Invita-l dupa ore la o cafenea si vorbiti. happy

| Adde2 a răspuns:

Pentru început îți recomand să te bagi în seamă cu el mai mult, să-i dai mai multe semne, și dacă răspunde în vreun fel, spune-i că-l placi fără ezitare

| Gan3ji a răspuns:

Poti sa incerci trucul cu foita in care il intrebi dsca te place sau nu.La mine a mers cu o fata