| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cam mare..Imi place de mult timp de un baiat.Dar in timpul asta el a avut doua iubite,iar acum recent s-a despartit, si e single. Dupa cateva zile mi-am facut curaj si i-am spus ca il iubesc (pe mess) de atunci nu a mai vorbit cu mine si nici nu a raspuns.M-am speriat si i-am zis ca de fapt nu eu i-am trimis mesajul ala.Cand a inceput din nou scoala nu stiam ce sa mai fac. fugeam mereu de el, etc.Si pana la urma am zis : gata,m-am saturat sa sufar din cauza lui,si m-am cuplat cu un coleg de-al sau ca sa-l uit.Dar tot pe el il iubesc. Acum am mai vorbit doar odata cu el, doar ce faci?straight face Si nu stiu ce sa fac, sa ma despart de colegul lui? Orice sfat conteaza happy Funda!

Răspuns Câştigător
| xDianne a răspuns:

Daca nu simti nimic pentru baiatul cu care esti, desparte-te de el, il faci sa sufere degeaba si la sfarsit vei fi considerata " cu doua fete ".te-ai gandit ca poate e gelos ca esti cu colegul lui? Daca nici cand de desparti de el nu v-a mai ma semne de viata, te duci la el, si ii spui clar " M-am saturat sa ne jucam de-a soarecele si pisica, zi-mi acum, aici, ma placi sau nu? fiindca eu da. " daca va ezita, pleaca de acolo si nu-l mai cauta, nu-l mai baga in seama, privi, nimic, se va intoarce el la tine, stii cum se zice " toti vrem ceea ce nu putem avea " arata-i ca nu mai are sanse la tine. Daca spune ca si el te place, saruta-l. Succes!

8 răspunsuri:
| RoxYuuKikyo a răspuns:

Fa ce-ti spune inima! Atata timp cat nu-l placi pe colegul lui nu mai fi impreuna cu el! Nu te grabi deoarece ai tot timpul din lume! Nu iti cauta iubit de-pe-acum! Lasa-l pe el sa apara!
Cat despre problema cu baiatul ala de care spui ca iti place nu-l mai evita! Incearca sa te apropii de el cu timpul! Asa se va indragosti treptat de tine si tu va trebui doar sa ii fii o buna prietena.
Trebuie sa ai rabdare.
Stii? Cel mai durerod lucru nu este cand te desparti de persoana iubita! Ci cand este aproape de tine si stii ca nu-l poti avea! De aceea nu-ti pierde speranta si lupta pentru el!
Funda? puppy dog eyes

| Ionutza2012 a răspuns:

Da, desparte-te! De ce nu stai de vorba cu el ca sa lamuriti lucrurile?
Pun pariu ca el e mai confuz ca tine!
Daca ai putut sa te cuplezi cu prietenul lui poti sa te cuplezi si cu el!

| DaniiWtf a răspuns:

Nu toti sunt la fel, insa daac el nu te accepta pentru ceea ce tu esti, adica pentru ca i-ai spus pe mess ca il placi, e clar, nu are ce cauta pe langa tine, de prietenul lui desparte-te, pe el il folosesti doar. ca pe un amic oarecare. Nu are rost.
Daca altii te plac pentru ceea ce te prefaci ca esti atunci ei nu te plac. Asadar spune ce gandesti nu ce ar vrea ceilalti sa auda. Stiu ca e greu, dar incerca. Si eu am avut situatii din astea cand mi se fura un tip imnediat ce ma apropiam de el si imi era greu. Fa multe chestii care iti plac tie si ai sa uiti mai usor.

| Apostol_Mihai_1997 a răspuns:

Buna! Eu cred ca depinde daca si el tine la tine la fel cum tii si tu. Uita-te la comportamentul lui si incearca sa iti dai seama. Vezi daca te evita, felul cum se uita la tine, incearca sa aflii de la ceilalti colegi parerea lui despre tine... Daca vezi ca nu ii pasa de tine, asta este. Dragostea nu se face cu sila. Daca vezi ca primesti feedback, lasa-l pe colegul tau cu care te-ai cuplat foarte elegant si incearca MACAR sa te imprietenesti cu cel care il iubesti, apoi vezi si tu ce e de facut. Sper ca ti-am fost de ajutor. Bafta!

| rodica1983 a răspuns:

Daca a avut 2 iubite deodata...e clar ii cam plac fetele si isi bate joc de ele, daca nu ai ganduri serioase cu el nu te incurca degeaba intr-un trio poate.happy

| SabiiiXD a răspuns (pentru rodica1983):

Pai nu a avut doua in acelasi timp...A avut una cateva luni, apoi inca una cam o luna

| idee a răspuns:

Te desparti de colegul lui doar daca te supara ceva anume la el nu asa a prost doar pentru ca iubesti pe cineva care nici macar nu te baga in seama

| gabryelutza99 a răspuns:

Eu cred ca totul depinde de voi.Dar tu trebuie sa ii vorbesti poate simte si el acelasi lucru pentru tine.Dar daca vezi cu nu va potrivit trebuie sa incerci cat de mult sail uiti si sa treci mai departe cu fruntea sus. MULT SUCEES