| anonim_4396 a întrebat:

Bună, am o relație de 3 ani și deja s-a instalat monotonia. Ce aș putea face?

8 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Ce intelegi prin monotonie? Pai viata de zi cu zi asta este, se tot repeta, munca, acasa, gatiti, curatenie, plimbare, ssex, un film, o vacanta odata pe an si atat, ce ai vrea?

Cu oricare vei face la fel.

| dullcat a răspuns:

Buna.E normal pentru multe cupluri sa apara monotonia dupa aceasta perioada.Ati putea sa iesiti din rutina proprie mergand in locuri necunoscute, poate la un local in orasul cel mai apropiat.Sau poate chiar o escapada in weekend? Ati putea gati impreuna feluri de mancare din diferite tari, in timp ce ascultati si muzica cu acelasi specific pe fundal.Sau poate sa alcatuiti fiecare o lista de filme pe care doriti sa le vizionati si sa va uitati de cateva ori pe saptamana: o data alegi tu, o data el, si tot asa. Aveti vreun interes comun? Daca nu, poate acum e timpul sa gasiti unul.Si cel mai important, interese diferite aveti fiecare? Un cuplu poate resimti monotonia si cand persoana fiecaruia se dedica cu totul relatiei.E important sa exista inca si persoana individuala, cu timp personal si hobbyuri, nu relatia sa devina intreaga personalitate a cuiva.

| anonim3247 a răspuns:

Depinde de vârstă și dacă sunteți ca și căsătoriți.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Încercați să faceți lucruri noi împreună, faceți schimb de experiență sau începeți consilierea de cuplu.

| AdioTPU a răspuns:

Să aduceți suspans și acțiune în relația, căsnicia voastră.

| just4ubr2015 a răspuns:

Incearca sa schimbi partenerul nu mai trai intr-o relatie toxica daca el in 3 ani nu a fost in stare sa te faca fericita inseamna ca ai pierdut timp degeaba

| dolceromania a răspuns:

Cred ca nu iubesti persoana de langa tine, ce o sa faci peste 15, 10 ani.

| Amiraa355 a răspuns:

Înseamnă că nu ești împreună cu persoana potrivită