| Adanca a întrebat:

am si eu o problema pe care nu reusesc sa mi-o rezolv singura desi sunt destul de mare. am avut o relatie de 3 ani cu un tip super de treaba si bun (Bogdan). Mi-a facut totul, ma tratat ca pe o printesa dar eu nu il puteam iubi cu toate ca am fost ft fericita cu el. Am cunoscut pe altcineva un baiat mai mic decat mine( Liviu) pe care l-am iubit ft mult, la inceput a fost totul super 1 an in care ne-am iubit maxim, dupa care la fiecare mica despartire el se combina cu altcineva si eu sufeream, dupa 2 saptamani venea tot la mine, eu il aceptam si in fine astea toate au dus la reprosuri pentru ca eu nu am mai putut uita nimic si in final dupa 2 ani la despartire. M-am reintalnit cu Bogdan care mi-a spus ca el in timpul acesta sa ocupat de dezvoltarea lui profesionala si ca eu inca mai tine la mine si ar vrea sa ne reimpacam pentru ca am suferit destul cu Liviu. eu as vrea sa ma impac cu Bogdan pentru k el pentru mine este barbatul perfect dar nu inteleg de ce nu l-am putut iubi niciodata pe el care a facut orice pentru mine, m-a iubit, ma respectat, nu ma- inselat niciodata ...cum as putea sa il iubesc si eu la fel? va rog sa imi dati un sfat...va multumesc

6 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Asta pentru ca nici tu nu stii ce vrei. Probabil esti inca necoapta (nu stiu ce varsta ai), dar parerea mea este ca ar fi bine sa faci o pauza totala cu privire la relatii amoroase. Concentreaza-te si tu pe o "dezvoltare profesionala" si mai ales pe o consolidare a personalitatii si apoi abordeaza chestiunea de pe pozitii noi.

| Adanca explică (pentru sabin89):

Deja m-am gandit la asta si de o dezvoltare ma ocup, ma ocup si de facultate, dar in weekend ies cu prietena mea si sunt multi baieti care ma suna, ma invita in oras, imi place nu pot sa zic ca nu imi place ca suntn cautata dar nu imi place de niciunul...iar eu am hotarat sa fiu cu bogdan pentru ca nu vreau sa ajung una dinaia ce tot ies cu baieti pana nu ma mai pot controla. imi este teama ca ma invat sa umblu aiurea si nu o sa mai pot fi o fata echilibrata si stabila

| neutrino a răspuns:

Nu se poate. Ceri imposibilul. Iubirea are numai inima, cap nu are.

| Elly7890 a răspuns:

Dragostea nu e fortata, vine de la sine, nu iti poti porunci sa iubesti pe cineva anume!

| Mirela77 a răspuns:

Iubirea e oarba intodeauna! Nu e rationala, nu poti hotara sa iubesti pe cineva doar pentru ca se poarta minunat cu tine si te iubeste.Intr-un final este doar compromis.

| OaNa8690 a răspuns:

Iubirea n-are cap crede-ma degeaba vei incerca din nou cu bogdan iar daca o vei face va fi o iubire falsa straight face