| SlowLikeSnow a întrebat:

am un exfoliant pentru cosuri de la clear skin si am cateva intreebrari de cate ori pe zi il aplic? daca doar o data, dimineata sau seara? pe ambalaj scrie sa'l api pe pielea uda dupa care sa clatesc di abundenta si acum intrebarea Imediat dupa ce m;'am dat il si clatesc sau las vreo 5 minute pe fata? cam atat mersi:*

Răspuns Câştigător
| mamasita00 a răspuns:

Deci iti dai cu apa pe fata, apoi iti masezi un pic fata cu ala, cateva secunde, apoi clatesti. Nu este nevoie sa il tii pe fata. e data pe zi este suficient, deoarece un exfoliant s.ar putea sa iti usuce pielea daca il folosesti si dimineata si seara.

2 răspunsuri:
| Saya a răspuns:

Exfoliantul se foloseste o data la cateva zile pentru a nu dauna pielii din cauza particulelor abrazive.Eu il folosesc de regula dimineata umezind pielea, punand crema pe o discheta demachianta si dan pe fata. Apoi clatesc.

| Tzukushi a răspuns:

Citeste aici despre exfoliantele naturale

http://www.sfaturilemariei.com/......-mai-fina/