| edc a întrebat:

apelez din nou la voi. Sa va zic pe scurt, eu de vreo luna vorbesc cu un baiat pe mess, e distanta mare intre noi, vreo 400 de km. Ne vedem zilnic la web, vorbim prin mesaje sau ne sunam. Eu as vrea ca in vacanta de primavara, cea din aprilie, sa merg la el. Parintii mei habar nu au de faptul ca eu vorbesc cu un baiat de la distanta. Acum vine intrebarea mea.
Fetelor, voi daca ati fi in locul meu, ati merge la el in oras ca sa va vedeti?
PS: * mentionez ca el a spus ca ii plac mult [ mda, asta nu o cred prea mult, dar nici nu o scot din calcul big grin ]
* am 18 ani.

Va rog fara raspunsuri absurde.

Răspuns Câştigător
| YouLostMe a răspuns:

Nu este ok sa mergi tu la el. avand in vedere ca sunt 400 km si nu va cunoasteti in realitate. Daca te place asa mult de ce nu vine el la tine? Iti dau un sfat: NU te duce! :*

9 răspunsuri:
| dydy21 a răspuns:

Mai bine nu te duci. Daca tine cu adevarat la tine va veni el. Daca nu o face atunci vei fi fericita ca nu ai facut-o tu. Ai grija si gandeste problema de 2 ori. Take care!

| Azµre a răspuns:

Și el câți ani are?
De ce nu vine el la tine să vă întâlniți?

| edc explică (pentru Azµre):

Are 18 la fel ca mine. El nu prea e genul sa umble el dupa fete...

| AndyLavy a răspuns:

Eu am facut lucrul asta la 17 ani.Bine, la noi diferenta e mai mica. daca ai incredere in el, il cunosti cat de cat si simti ca ceea ce spune este adevarat, de ce nu? dar nu te duce singura, pentru orice eventualitate. sau mai corect ar fi sa va intalniti amandoi undeva pe la jumatatea drumului.
Eu nu sunt de parerea ca baiatul trebuie sa vina la fata..adica ce naiba nu avem 5 ani si suntem in 2013. dar in fine.
Succes si sper sa iasa ceva frumos happy

| EaEmma a răspuns:

De ce nu vine el la tine? spune-i sa vina el la tine sa va vedeti...ai grija

| d3javw a răspuns:

Daca chiar te place sa vina in orasul tau sa va vedetitongue

| y0nutz3ly a răspuns:

Nuuuuuuu...el sa vina la tinewinking

| IonelaMV a răspuns:

Pai in primul rand esti matura, dar totusi intreaba-ti parintii! Asta e sfatul meu, nu te increde niciodata intr-un baiat, poate fi o capcana!
Sper ca te-am ajutat! Bafta! Fundita? big grin

| Chis a răspuns:

Daca ii place atat de mult de tine ar putea sa vina el, asa ai evita problemele cu parintii tai. trebuie sa stii foarte bine ce vrea de la tine. poate foarte bine sa iti dea teapa. parerea mea este ca daca te place atat de mult, el ar trebui sa vina la tne..sau,ai putea sa le spui parintilor tai..desi nu cred ca le va placea prea mult