| Thu5ww a întrebat:

Buna, as vrea si eu o parere va rog.
A intervenit o cearta intre mine si iubitul meu pentru o saptamana, el s-a despartit(acesta a avut toata vina si a recunoscut dupa aceea). Dupa 2 zile dupa despartire acesta s-a intors, a spus ca ii pare rau etc. Eu l-am iertat mai greu dar in final l-am iertat pentru ca inca tineam la el si nu voiam sa arunc o relatie de peste 2 ani pe apa sambetei.
Prietenii imi sugerau sa nu ma mai impac, ca nu ma merita etc si acum is cam dezamagiti de mine hah.

Nu stiu ce sa cred daca e ok ce am facut sau nu. Adica eu ma bucur ca suntem ca inainte dar in acelasi timp stau cu frica daca o sa faca din nou asta(sa se desparta).

7 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu prea ai oferit detalii in privinta despartirii sau orice tine de relatia voastra de pana acum, deci nu te poti astepta la cine stie ce raspunsuri din partea noastra.Cu siguranta prietenii tai stiu mai multe, au o oarecare perspectiva a ce a fost/este intre voi, de aceea au si spus cu atata siguranta ca nu trebuia sa va impacati.

| Hyperion7 a răspuns:

Atunci,faptul că l-ai iertat n-a fost cea mai buna varianta.
Cred că ar fi mai ok sa va despărțiți.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu exista cuplu - soti, iubiti, amanti etc. - in care nu apar certuri. Trebuie trecut peste acestea, daca nu sunt de domeniul inadmisibilitatii faptele intamplate si vorbele aruncate.
Daca merita sa-l ierti sau nu, nu poate sa iti spuna nimeni cu adevarat daca e bine sau nu. Tu esti singura care poate sa-si dea seama daca relatia va functiona sau nu. Analizeaza ce e mai rau: sa arunci relatia voastra la gunoi sau sa-l ierti. Si este bine ca in asemenea lucruri sa ne acordam si a doua sansa.

| adryang78 a răspuns:

E destul de vag ce spui tu. N-avem de unde să știm de ce v-ați certat sau care este istoricul relației voastre. Indiferent ce spun prietenii, alegerile îți aparțin. Dacă sunt bune sau proaste, tot ale tale sunt și înveți câte ceva din fiecare.

| LisaJulie a răspuns:

Asta depinde de ce spus când v-ati certat! Dacă te-a jignit și te-a făcut în toate felurile eu te sfătuiesc sa nu te întorci la el

| Thu5ww explică (pentru LisaJulie):

Ne am certat acum 2 saptamani, si da m-a jignit. Eu incercam sa discut cu el si nu voia
Si in final dupa ceva timp s-a intors si acum e relatia ca inainte

| Hyperion7 a răspuns (pentru Thu5ww):

Este ca înainte o scurta perioada de timp, ulterior se va ajunge fix de unde s-a plecat, din păcate.