| Aimee33 a întrebat:

Ce cadou i-as putea face mamei (sa fie realizat de mine)? Vreau sa fie cat mai original.Cel mai rapid si ingenios raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si ce varsta ai...
Ar fi mai mult decat frumos sa asterni pe o foaie urarile si sentimentele tale de iubire fara de ea, decat doar sa i le spui. "Vorbele zboara, dar ce e scris, ramane."
Fa-i o sciroare sau felicitare in care sa ii scrii tot ce ii doresti. Nu cauta modele complicate, nici nu te gandi ca poate nu ii place. Poti face doar bulinute colorate, si in rest sa scrii, pentru ca va conta gestul, timpul in care ai facut scrisoarea si in care te-ai gandit la ea, la cat de mult o iubesti.
Acum, pe langa scrisoare/felicitare, ai mai putea, spre exemplu, sa ii faci o floare din servetel, sa lipesti hartie colorata in forma de inimioara/floare, etc. Ai putea sa iei o oglinda, nu foarte mare, si sa pictezi ceva pe ea(inimioara, floare, linii colorate, bulinute, etc), va arata foarte frumos.
Daca mai imi vin idei, iti spun.
Succes!

8 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Îi poți face un colier din biluțe.

| Aimee33 explică:

Multumesc tuturor! kiss

| skirlex a răspuns:

Salut stiu ceva, dar trebuia sa faci mai devreme, daca ziua ei este primavara trebuia sa pui in pamant niste bulbi de flori sa scrie numelei ei ma intelegi ii puneai in forma de litere si cand infloarea ii faceai surpriza big grin

| Byucc a răspuns:

Un tort.
iei un blat pe care il tai, il insiropezi cu suc din conserva de ananas/apa din compot
faci o frisca si o pun intre blaturi si dupa pui niste fructe.
bafta!

| Happinessssss a răspuns:

Compune-i o poezie. happy
..sau, fa o compunere frumoasa in care sa reiese sentimentele tale fata de ea big grin
. ..sau. Fa-i un desen :*, un ``proiect`` in powerpoint sau pe PiZap, iti va iesi superb, sunt sigura! love struck
Pe curand! >D

| Vampire150 a răspuns:

Ai putea sa faci o bratara cu decoratii, o felicitare de care sa lipesti o floare si sa scrii " La multi ani", o floare origami...

| LauraDulcica a răspuns:

Păi poți să îi faci o felicitare. Va fi foarte încântată. Te asigur.