| monikkk a întrebat:

Cum asi putea sa fac ca tata sa imi accepte prietenul? Adica el este mai rau de fire de cand mama a murit, nici pe prietenii de la bloc nu i accepta spune ca sunt vagabonzi dar eu am copilarit cu ei si i cunosc foarte bine.Stiu ca vrea sa ma protejeze, ca imi vrea binele dar exagereaza prea tare.M-am saturat sa ma ascund de vecini sau cunostinte ...cum l-asi putea convinge sa ma fie de acord cu prietenul si baietii de la bloc?

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Depinde si ce varsta ai. Daca ai 11 ani, e una; si daca ai 17, e alta.

| Empathizer a răspuns:

Nu ai nicio femeie adulta apropiata? Vreo matusa sau bunica? Apeleaza la ajutorul ei. Explica-i situatia si roag-o sa vorbeasca ea cu tatal tau. In lipsa unei matusi sau bunici, o varianta acceptabila ar fi si diriginta de la scoala...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu personal, as vrea sa -ti cunosc prietenul, si sa-i spun; esti prietenul ei? da. daca i se intampla ceva rau cu tine, iti rup capul.

| VampireBlood a răspuns:

Pai orice tata cred ca fetele lor niciodata nu ar trebui sa aiba prieten, poate daca inveti foarte bine..isi da seama ca relatia ta cu el nu te influenteaza de rau la scoala! sper ca te-am ajutat! FUNDA?:X