| alessandraxoxo a întrebat:

Cum sa imi conving parintii sa imi ia un iPhone? Ei imi spun ca o sa imi ia in decembrie ca fac 18 ani, da nu mai vreau sa astept pana atunci... Nu se pune problema ca invat bind deoarece invat si chiar merit dar vreau sa imi ia acum in vacanta aceasta de vara.

7 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Uite, si eu am trecut prin asta acum doi ani, fiind singura la parinti, cand imi doresc ceva vreau sa pice automat din cer dar vezi tu, nu e posibil. Parintii ne iubesc foarte mult dar de cele mai multe ori nu pot sa ne indeplineasca o dorinta chiar in acel moment, la mine cel putin a durat 5 luni pana mi-am primit Iphone-ul. Insa stii cum e? Mereu cand iti doresti ceva, il vrei asa de mult, iar dupa ce il primesti nu mai are importanta. Asa e si cu telefonul acesta. Intelege-i pe parintii tai daca nu pot sa iti ofere unul acum, in cel mai scurt timp o sa o faca, pentru ca ei te iubesc. happy

| bogz a răspuns:

Du-te si munceste ca sa vezi cum se fac banii si dupa aceea sa intrebi pe TPU de ce parintii tai isi rup spatele pentru tine.Baga-ti mintile in cap fetita.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate au si parintii tai lucruri mai importante de facut cu banii decat sa ii dea pe iphone uri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti putin cam rasfatata? Nerabdarea ta si modul cum pui problema, nu arata ca il meriti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În locul părinţilor te-aş bate cu ciocanul în cap...
Pune mâna şi munceşte frate nu aştepta nimic.Nimeni nu e obligat să muncească pentru tine.Dezvoltăţi abilităţile extrem de bine pentru ca la 18 ani să pleci de acasă nu să stai şi să cerşeşti bani părinţilor. Pune-ţi capul la contribuţie şi găseşte ceva de lucru.
Şi de ce ai vrea iPhone ce nu-ţi place un telefon mai modest? Sau vrei doar pentru că aşa e moda? Nu prea cred că telefonul îţi face de mâncare, te spală sau îţi citeşte... Aşa că gândeşte-te mai bine la ce vrei...

| AnimatedSignature a răspuns:

Pentru ce-ti trebuie iPhone?

| BornToBeLoved a răspuns:

Promite le chestii,,
Fii draguta... Dar si intelegatoare poate e un efort si
Pt ei. Nu fi egoista, gandeste te si la
Asta...