| anonim_4396 a întrebat:

Buna vreau sa castig bani pentru un telefon nou sau o tastatura noua si parintii nu vor sa-mi dea. Prefer sa nu castig bani pe net si fara magazine sau locuri de munca laughing
Daca invat bine ei spun ca eu nu invat pentru bani si daca nu invat ei spun ca eu nu merit bani straight face
Pot sa-i conving cumva?

2 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Inveti pentru bani, asta este realitatea dar din pacate pentru tine invatatul este doar unu din multi pasi pe care trebuie sa-i faci ca sa obtii banii. Daca vrei intr-adevar bani atunci du-te la munca in vacanta de vara, castiga-ti corect banii, plateste-ti toate darille si apoi fa ce vrei tu cu ei. Normal ar fi ca parintii sa-ti ceara bani pentru intretinere si utilitati dupa ce ii castigi fiindca asa este firesc. Abia apoi poti face ce vrei tu, daca iti mai ramane ceva (de regula nu-ti mai ramane mare lucru).
Viata este grea si da, totul este pe bani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci trebuie sa astept... am 10 ani... Merci si mai astept raspunsuri pentru ca voi da funda happy