| yasmin123 a întrebat:

e pima data cand scriu pe vreun site dar chiar simt nevoia sa fac asta, poate ma puteti ajuta cumva. sunt impreuna cu prietenul meu de 2 ani si 8 luni. el a fost primul meu prieten iar pentru el aceasta e cea mai lunga relatie. desi la inceput nu credeam ca o sa dureze atat uite ca a trecut mult timp de cand suntem impreuna si toate merg foarte bine..ca in orice cuplu ne mai certam dar pana acum nu ne-am despartit niciodata, si atunci cand ne certam nu se intampla niciodata sa adormim certati. mie imi ese foarte bine cu el si lui cu mine.il iubesc mult si stiu ca si el ma iubeste. dar. dar ai mei nu il plac..imi tot spun ca nu e de mine... nu e persona potrivita, ca sa putem duce o viata linistita si nici scoala prea multa nu are ca sa o multimeasca pe mama a inceput din nou sa mearga la scoala spuneti-mi si voi cum sa ii conving pe ai mei, pls dai-mi un sfat ceva ca eu nu mai stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| InesIlinca90 a răspuns:

De convins pe ai tai nu ii vei putea convinge niciodata. Ei iti spun ca nu e de tine deoarece asta simt, dar nu iti interzic sa fii cu el. Cel mai bine este sa le explici ca il iubesti mult si ca va iubiti, si iti doresti din toata inima ca ei sa inteleaga asta si ca de data asta sa accepte situatia asa cum e, fara reprosuri si fara prea multe detalii.Incearca sa le-o dai la sentiment..sigur vei reusi! Asa am patit si eu, dar bine..la mine avea dreptate mama si singura mi-am dat seama cu ce baiat eram; desigur, m-am despartit de el, dar la tine nu e cazul. Daca e baiat bun si te respecta, continua.Nu da inapoi doar pentru ca alor tai nu le convinewinking

| yasmin123 explică (pentru InesIlinca90):

Iti Multumesc pentru sfatul tau :* :X

10 răspunsuri:
| deeea28 a răspuns:

In general parintii iti dau sfaturi bune, asa ca nu te lasa orbita prea mult de dragoste. Cand nu vei avea bani sa-ti platesti intretinerea sau eu stiu ce alte dari, atunci vei intelege ca viata nu e facuta numai din dragoste, sex si stat in pat. Incearca sa fii realista, vezi daca au dreptate intai. Nu zice nimeni sa il elimini din viata ta ca asa zic parintii, dar incearca sa vezi daca au dreptate. Daca el nu prea are scoala, dar se descurca cu banii muncind, nu furand sau eu stiu, care v-ar face tot rau, atunci e ok. Daca e cam vagabond sau stiut pentru asta si s-a schimbat, iar e bine. Daca are anumite defecte, dar vezi ca-i zici si le schimba, iar e ok. Deci asa se face o evaluare. Nu, mama e rea si nu ma lasa si prietenu acum a inceput sa mearga la scoala. Fii corecta si realista ca viata nu se rezuma numai la dragoste. Pune si rele si bune pe o foaie si trage linie si daca are mai multe bune, atunci incearca sa nu mai bagi in seama ce zice mama ta, poate doar ii e frica sa nu iti fie rau ca in nici un caz nu vrea asta.

| CityOfSatan a răspuns:

Sincer, eu cred ca e o dragoste trecatoare, nu iti face mari planuri de viitor cu el, vei da de altii mai buni! In fine, la intrebarea ta, convinge-i pe parinti, si fa-l pe el sa fie altfel!

| yasmin123 explică (pentru CityOfSatan):

Iti Multumesc pentru sfatul tau :*

| hellchild a răspuns:

Nu merge la scoala?

| byanca01 a răspuns:

Pai ar trebui sa le spui ca tu il iubesti si el te iubeste si asta e cel mai important intr-o relatie

| Zozoleparfumath a răspuns:

Aici depinde si varsta care o aveti voihappy. Daca esti aproape majora, ar trebui sa nu iti mai pese, pentru ca peste ceva timp vei pleca la o facultate si nu vor stii ce faci acolohappy. Cel mai bine ia-o pe mama ta de o parte si explica-i ca tu pentru el chiar simti ceva, si nu poti renunta asa usor, intreab-o care este motivul pentru care nu il place? Daca vezi ca ei nu incearca sa se schimbe fii indiferenta! Daca 2 ani si 8 luni ati rezistat asa, fara ca ei sa-l accept, mai poti rezista si de acum catva timp pana vei putea decide singurahappy. Sper ca te-am ajutat! Multa bafta!big grin:*

| qwertyuop a răspuns:

In acest ca z va trebui sa il schimbi pe el, adica sa il fac un baiat de care parintii tai sa fie mandri(sa ia note bune, sa se poarte ca un gentelman, sa se iimbrace decent, sa nu fumeze sau sa se drogheze, etc.)iar daca acesta nu este de acord va trebui sa-ti asculti parintii si sa uiti de el. sper ca iti va fi de folos acest sfat.

| yasmin123 explică (pentru qwertyuop):

Iti Multumesc pentru sfatul tau :*