| IIssaIssabella a întrebat:

Buna sad. eu fac romana cu atudore leonardo, draq sal ia. si am luat 4 in teza crying( la fel ca jumatate din clasa si nu stiu cum sa ii zic mamei. cum credeti ca ar trebui sa-i zic?

5 răspunsuri:
| Remhq a răspuns:

Sunt mai multe feluri de ai spune!
1. spune-i când nu e nici tristă dar nici fericită. pentru că dacă e tristă o vei supăra mai tare.şi dacă e fericită o vei întrista pe moment!
2.lasă-i teza sau carnetul pe masă când pleci intr-o zi la şcoală.îl va vedea şi până te întorci tu de la şcoală o să îi mai treacă supărarea!
3. spune-i pur şi simplu.o va supăra dar pentru ca eşti copilul ei te va ierta cât mai curând.

Tot ce trebuie să eviţi e minciuna! Te va prinde şi va fi mult mai supărată pe tine!
Adevărul recunoscut e pe jumătate iertat! Asta să îti fie mereu in cap!

Sper că te-am ajutat! Succes!

| IIssaIssabella explică:

Pai nu neaparat trebuie sa ii zic. pentru ca asa am mai patit la o teza la romana. intr-adevar avem cel mai seer prof din scoala, si i-am zis ca am luat nota mai mare si de sedinta nu i-am zis happy bine a mers atunci si totusi daca as fi repatat ziua aceea tot asa as fi facut!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zii in ziua aceia pentru ca sa vada ca nu ascunzi nimic de ea, si apoi oricum va afla de la profesori daca nu.si va fi si mai suparata.Success!

Răspuns utilizator avertizat
| estrella123 a răspuns:

Domnul Atudorei nu e chiar asa de sever..doar ca la el trebuie sa inveti nu gluma..si in legatura cu problema ta ...ar trebui sa o pregatesti inainte..sa ii spui ca ai luat o nota mica..sau ceva de genu.dar ar trebui sa iti asumi responsabilitatea.