| AxXTM a întrebat:

Ce pot sa-i spun mamei ca am luat 1 in teza la romana(sunt in clasa a 10a si am copiat de pe telefon)

Răspuns Câştigător
| dfeel a răspuns:

In clasa a 10-a esti destul de mare ca iti asumi o nota luata pentru copiere.
Cel mai important este sa inveti ceva din asta. Ca notele se repara happy

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Adevarul.

| danay72 a răspuns:

Fii sincer cu ea și asumăți greșeală făcută. E important sa arăți ca îți pare rău prin faptul ca înveți și îți îndrepți nota. Fi responsabil pentru acțiunile tale.

| FaraNume1245 a răspuns:

Ii spui ca ai luat 1 in teza la romana si ca ai copiat de pe telefon. Banuiesc ca stie deja ca esti in clasa a X-a).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spui ca ti-a fost lene sa inveti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii spui adevarul in fata sau ii dai un sms laughing

| Aika十六 a răspuns:

Ii spui adevarul si iti asumi responsabilitatea.
Nu, mai ai 5 ani.
Pa, pa!

.

| NotHereNotNow a răspuns:

Spune-i ca esti o dezamagire, se mai intampla.