| anonim_4396 a întrebat:

mama mea are un iubit si eu sunt super trista ca atunci cand ii vad impreua mi se face dor tare de tata care a murit in 2012 ce sa fac sa nu ma mai simt suparata stiu ca trebuie sa fiu fericita dar nu pot sad...

Răspuns Câştigător
| good2answer a răspuns:

Chestia e ca orice persoana care iti da un sfat de genul: "asta e mergi mai departe", iti vrea doar binele... Naspa e ca tu esti acolo prezenta, iar orice sfat parca se disperseaza in aer... Stai tare. Incearca daca vrei sa te apropii de acel om, sa vezi daca ai ceva in comun cu el. Poate te va surprinde. Bafta.

4 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Ar trebui sa te bucuri pentru fericirea mamei tale, acest iubit nu-l poate inlocui pe tatal tau si stie si ea asta si nici nu-si doreste asta, dar nu poate ramane singura toata viata, incearca sa-l cunosti, poate nu-i asa rau cum pare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Indiferent de ce iubit are mama ta, acesta nu îl va înlocui pe tatăl tău. încearcă să-l cunoști, poate chiar e o persoană ok.

| Daniellllll1 a răspuns:

Imi pare rau, dar ..cam asta e viata, noi trebuie sa mergem inainte, incearca sa-l accepti pe noul "iubit" al lui mama ta, incearca sa comunici cu el si sa-i zici ca nu are cum sa-l inlocuiasca pe tatal tau.Numai bine!

| elanana a răspuns:

Ideea e ca e de treaba chiar foarte ok dar mama nu prea vorbeste despre asta iar eu le citesc mesajele in care scre "te iubesc" "iubire" chestii din astea iar eu nu am curaj sa ii spun mamei ca ma cam doare si nici nu stiu cum si cand ii vad ca se pupa... stiu ca trebuie sa fiu fericita pentru mama si chiar sunt dar...