| CheeseCake2005 a întrebat:

nu am stiut unde se incadreaza mai exact intrebarea, dar avand in vedere ca e vb de mine si iubita mea am sa o pun aici.Cand o sarut mai indelungat o irit foarte tare cu mustata pe prietena mea, gen all the time. Daca ma rad de tot a 2a zi e mai rau, de obicei folosesc masina de tuns sa o tin scurta.Imi poate cineva da un sfat ce sa fac sa nu o mai irit?

14 răspunsuri:
| AutumnDay a răspuns:

Off, asa pateam si eu la inceput...ma super iritam pe barbie si uneori dupa, mi se usca si imi apareau chiar cojite. Singura solutie ar fi sa se dea seara cu putina crema in locul iritat sau unguent cu galbenele. In timp se obisnuieste pielea si nu o sa mai pateasca asa.
In rest, chiar nu ai ce face, decat sa mentina locul hidratat dupa.
Asa ca, pupati-va in continuare tongue

| T0T a răspuns:

Folosește lamă de ras lasă mașinile.

| CheeseCake2005 explică (pentru T0T):

Da, dar a 2a zi e mai rau, dupa ce ma barbieresc, cu lama

| NoRegretsxx a răspuns:

Wax it off. Ce mare branza? Gagica-miu asta face de vreo 4 ani si sunt foarte multumita. Si el a ajuns sa-mi aprecieze sfatul si acum e incantat ca are o fata fina si ca nu mai duce grija rasului zi de zi sau mai stiu eu ce.

| CheeseCake2005 explică (pentru NoRegretsxx):

Wax, cu ceara? E ff gros firu, nu cred ca pot

| NoRegretsxx a răspuns (pentru CheeseCake2005):

Nu fa asta acasa, o sa te pisi sange...Du-te la salon. Te costa 10 lei. Nu conteaza firul, cum conteaza radacina. Dupa un timp o sa fie floare la ureche vei vedea. happy

| CheeseCake2005 explică (pentru NoRegretsxx):

La salon doare mai putin or?

| NoRegretsxx a răspuns (pentru CheeseCake2005):

Da, aia da cu ceara, pune banda, trage si gata. Te-a rezolva, nu iti da timp de gandire prea mult, sau sa realizezi cand a inceput sau cand s-a terminat epilarea mustatii tale happy

| CheeseCake2005 explică (pentru NoRegretsxx):

Pai, nu vreau doar mustata, toata barba as dori...

| NoRegretsxx a răspuns (pentru CheeseCake2005):

Pune o poza( de pe net) cam cat de deasa ai tu barba. Si iti zic daca are rost sa te duci sau nu happy

| NoRegretsxx a răspuns (pentru CheeseCake2005):

Aaaa, daca e asa, nu e chiar atat de grav. O sa te doara oricum...dar merita efortul happy

| CheeseCake2005 explică (pentru NoRegretsxx):

Dar nu o sa ma irit/ sa apara asa bubite sau altceva?

| CheeseCake2005 explică:

Nu e doar mustata, e mustata barba etc, da ii place totul, doar ca m-a rugat sa ii fac ceva ca o irit tot timpul, si se vede tare... E f vizibil