| Aero_2277 a întrebat:

Nu stiu ce sa zic, adica ce poate inseamna asta.
Am impresia uneori ca am mai trait un anumit moment din viata, foarte scurt si aproape neinsemnat.Parca uneori cand imi dau seama de asta stiu ce va urma si pot sa controlez sa nu se intample asa cum am avut eu impresia ca trebuia sa fie. Ce poate fi? Vi se intampla si voua? Multumesc! Cel mai bun raspuns primeste fundita.

14 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Acest lucru exista, mi s-a intamplat de multe ori si la intervale mari de timp, dar au precedat unei boli. Nu stiu care-i explicatia. Aceste lucruri sunt insa maruntisuri fata de altele care exista pe pamant si chiar la noi in tara. Cea mai tare faza, nu stiu daca a aparut vreo carte, dar eu am vazut la televizor prin 1989.pe o strada din Bucuresti, cand si cand, aparea o furtuna din senin si incepea sa ploua cu pietre mari, mai mari decat oul.Militia a luat oualele si le-a numerotat, le-a depozitat intr-un seif si a doua zi au disparut ( erau pazite ). Dupa mai multe episoade, s-a constatat ca ori de cate ori in zona aparea o persoana ( era epileptica), se producea acel fenomen...

Elianna
| Elianna a răspuns:

Se spune ca sunt trairi dintr-o alta viata. Da, si eu am astfel de momente.

| Mina a răspuns:

Http://www.descopera.ro/......pre-viitor
Si mie mi se intampla, pot spune ca destul de des. Pentru a intelege mai bine aceasta 'stare', sa citesti articolul de mai sus.

| AndutzaAndu a răspuns:

Se numeste deja vu, adica ai impresia ca un lucru s-a petrecut o data, iar apoi inca o data, exact la fel. Si da, si eu azi am "patit" asa, si de mai multe ori mi se intampla.

| anonima_4990 a răspuns:

Si mie mi se intampla des... dar nu stiu ce e ...probabil deja vu

| rebeka_3345 a răspuns:

Si mie mi se intampla asta. E ciudat!

| MissD a răspuns:

Da. mi se intampla foarte des. si cateodata nu-i dau seama daca am visat sau ceva chiar s-a intamplathappy asa cum a zis si psyour e efectul deja vu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o senzație de deja vu. Si mie mi se întâmplă des. Am și postat o întrebare pe tema asta însă nu am găsit o explicație buna.
Cine știe poate chiar putem controla momentele astea dar nu știm cum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se intimpla si mie de multe ori... dar nu stiu ce e

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se spune ca nu putem sa ne folosim creierul decit 10% dar cine ne garanteaza ca nu icearca el benevol fara vointa noastra de a intra in alte dimensiuni pentru citeva secunde?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Am impresia ca am mai trait un anumit moment din viata, foarte scurt si aproape neinsemnat"!->inseamna "deja-vu" adica ceva din viata anterioara...
"Parca uneori cand imi dau seama de asta stiu ce va urma."->"clarviziune", adica stii ce va urma...

| psyour a răspuns:

Se numeste deja vu

| psyour a răspuns:

Mi se intampla si mie frecvent dar nu i-am dat prea mare importanta.cauta pe google pentru a afla mai multe

Răspuns utilizator avertizat