| Zlatea_Diana_1995 a întrebat:

Pentru cei care le-au murit unul dintre părinți, cum ați reușit să treceți peste?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu greu dar am trecut. Viata merge inainte.

| AdelinaC a răspuns:

M-am preocupat cu altceva si m-am retras foarte mult in mine. Citesc mai mult decat inainte, ies in parc, etc. Ma ajuta sa merg la munca, acolo ma simt utila si uit de toate.
Eu mai am probleme si cu o ruda care vazand ca nu mai e tata ca sa ne apere incearca prin orice mijloc sa ne faca rau mie si mamei. Faptul ca trebuie sa o spirjin pe mama ma motiveaza sa nu cad f rau in depresie. Ma mai ajuta sa ma uit pe Youtube la videoclipuri romantice cu saruturi si imbratisari. Prin stimularea vizuala parca resimt si eu pe mine acele gesturi si ma calmeaza extrem de mult.

| SilentRain a răspuns:

Se pare ca momentan nu simt nimic, m-am blocat

| Endoryus a răspuns:

Fara prea multe probleme. Chiar m-am bucurat.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Endoryus):

Parinte abuziv? In astfel de cazuri chiar sunt intru totul de acord cu atitudinea ta.

| Endoryus a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Abuziv ar fi un diminutiv.

| Zlatea_Diana_1995 explică (pentru Endoryus):

Îmi pare rău s-a aud asta!?

| Endoryus a răspuns (pentru Zlatea_Diana_1995):

Nu trebuie : )

| Zlatea_Diana_1995 explică (pentru Endoryus):

Sper ca ești mai bine acum happy

| DanyDav a răspuns:

Depinde de tine, depinde de parintele pierdut, cum a ramas in memoria ta.