| Just4Joker075 a întrebat:

Buna sad am o problema mai delicata, daca ieri aveam o relatie cu Mirela astazi s-a terminat, din cauza mamei ei care nu a fost de acord cu relatia noastra, mi-a dat mesaj si mi-a zis ca isi scuze pentru ce urmeaza dar vrea sa renunte la relatia de iubire dintre noi si sa avem una de amicitie, lucru asta ma face sa-mi pierd toate mintiile, nu stiu ce sa fac, imi vine sa ma omor! Ea are probleme in familie de cateva zile tatal ei a plecat de acasa si a ramas doar cu fratiorul de 3 ani si cu mama s-a, si din cauza acestor probleme vrea sa ne despartim la indrumarea mamei ei, i-a zspus ca daca nu punem punct relatieei dintre noi a zis ca o va da afara pe ea. lucru asta daca s-ar intampla as luao la mine, nu ar fi asta o problema dar se cearta in fiecare zi cu mama ei pe tema asta, nu vreau sa renunt la ea, i-am zis ca vreau sa o ajut, sa-i fiu alaturi, sa o sprijin in problema de familie pe care o are, dar a zis ca nu accepta sa ma implic si imi multumeste, ia s-ar pute muta de acasa acum unde sta in alta parte a bucurestiului, nu stiu unde mai exact, dar sincer sa fiu eu nu pot trai fara ea, am probleme de comportament daca nu pot sa o vad macar o zi, simt ca mor si cred ca asta o sa fac daca nu pot sa rezolv chestia asta, va rog ajutati-ma, puteti sa imi lasati siin privat mesaje

Răspuns Câştigător
| Dunamis a răspuns:

Ia-o usor. In astfel de situatii, daca actionam emotional, rezultatul nu este deloc bun. Linisteste-te, lasa un pic timpul sa treaca. Un somn bun ajuta, nu lua decizii pe fond de oboseala. Daca o iubesti vei accepta ca relatia asta nu este doar pentru a satisace o relatie a ta, ci pentru a o face si pe ea fericita. Eu spun ca ceea ce acum pare o criza majora, poate fi de fapt o buna ocazie sa ii demonstrezi ca esti barbatul stabil, responsabil, capabil sa fie cap de familie si sa ii ofere siguranta pe termen lung, nu doar un pustan care isi taie venele la prima drama. In viata veti avea multe de trecut impreuna, nu cred ca ajungi nicaieri daca cedezi inca de la inceput.

4 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Hai nu fi slab! Faza cu sinuciderea mi se pare o gluma proasta. Iubirea e trecatoare chiar daca acum simti ca e pentru totdeauna. Nu merita sa mori pentru nici o fata.
Acum daca o iubesti trebuie sa incerci sa o intelegi, sa te gandesti la nevoile ei, nu numai la ale tale. Si niciodata nu-ti pierde speranta! Daca e sa fie a ta, va fi. Daca nu, poate vei avea parte de o relatie mai potrivita cu altcineva. Viata se schimba de la o zi la alta. Incearca sa te adaptezi schimbarilor pentru a supravietui!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai 3 solutii :
1. O uiti si gata
2. O cauti si ''lupti'' pentru ea si ia'o la tine
3. Sinucide'te

Parca ti'am mai zis ca nu trebuie sa iei in considerare rahaturile ''soacrei'' tale, ce nu intelegi?

Daca ea nu vrea sa lupte pentru tine, asta este alta ''mancare de peste'' este cuvantul mamei ei impotriva cuvantului tau.

Răspuns utilizator avertizat
| Pissitau18 a răspuns:

Daca si ea te iubeste nu ar trebui sa ascultati de parinti.Nu parintii iti aleg iubitul sau iubita sau nu-ti spun pe cine sa iubesti! happy