| IulianaGeana a întrebat:

Am nevoie de ajutorul dumneavoastra, daca se poate. happy
Trec peste partea cu prezentarea, precizand doar ca am peste cateva luni 18 ani.
Sunt o tipa care nu s-a axat pana acum pe relatii cu baietii. Am facut o greseala pe la vreo 13-14 ani (m-am cam grabit ) si am acceptat sa fiu cu un tip. Dar m-am simtit de-a dreptul vinovata, fiindca ne-am sarutat.
Am vrut sa nu mai repet greseala, si am ales sa fiu singura ( chiar m-am simtit bine asa, nu am facut nu stiu ce efort major ).
Asa... Pana aici cred ca e clar. Acum am intalnit un baiat. Pe Internet. El are 22 si eu l-am mai vazut prin oras. Nu stiu exact pe unde locuieste.
Intr-o zi am inceput sa vorbim si avem o saptamana de cand discutam cate un pic. E un baiat chiar frumos.
Sunt nedumerita totusi in privinta lui. La cat de bine arata, de ce nu cauta o fata mai mare, care ii poate oferi totul...
Eu sunt si mai modesta de felul meu, dar oricum nu arat atat de extraordinar, sincer...
Pare un baiat bun. Mi-a cerut zilele astea sa ne si intalnim. Eu am spus ca trebuie sa mai vorbim.
Acum nu stiu? Voi ce impresie v-ati facut? Parintii mei au aflat de el, mi-au zis sa am grija, dar ei sunt mai cu simtul umorului si glumesc pe seama mea. In fine tongue
Cum credeti ca ar trebui sa procedez la prima intalnire? Eu habar nu am ce ganduri are el. Poate aveti voi mai multa experienta si ati dori sa impartasiti cu mine.

11 răspunsuri:
| ksuper31 a răspuns:

Nah, ce-i drept, nu avem de unde sa stim ce gandeste fiecare, dar daca ma intrebi pe mine, nu cred ca este ceva violator. Nu strica sa te vezi cu el cel putin odata. Cine stie, poate va placeti reciproc si iese ceva frumos.
Succes!

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Nu il stim deci nu avem cum sa ne facem o impresie despre el...
Iesi cu el, acorda-i o sansa si vezi cum este... Toata lumea merita o sansa.

Nu stiu de ce nu cauta alta fata...
Sunt 2 variante :

1. Te place, a vazut frumusetea din spatele timiditatii tale si vrea sa fiti impreuna.
2. Vrea sa-si bata joc de tine.

Iesi o data cu el. Vezi cum vorbeste, ce gesturi face s.a.m.d.
Raspunsul se afla la tine. Incearca doar sa-l gasesti.

Succes! Ai grija!

| Mayar a răspuns:

Mai, nici dupa cativa ani nu poti fi sigura. Fi foarte precauta, imi miroase a ceva periculos. Cauta sa va intalniti intr.un loc unde e multa lume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine stie. poate e unu care vrea sa te prosteasca sa faci sex imediat si dupa sa plece, dar la fel de mult poate fi unu care nu vrea doar modele pentru sex. nu ai de unde stii. incercarea moarte nu are, vezi ce-i de capul lui. iti dai seama imediat daca un baiat te vrea doar pentru sex

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Testeaza-l si tu putin. Nu trebuie sa-l cumperi cu bani. Iti dai seama in scurt timp ce intentii are.

| IulianaGeana explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu. acum nu mai da niciun semn ca ar vrea sa ne intalnim. :p

| anonim_4396 a răspuns (pentru IulianaGeana):

Ai vrea sa insiste?

| IulianaGeana explică (pentru anonim_4396):

Nu chiar, dupa mi-as da seama ca ceva nu e in regula si ca are planuri ascunse.

| anonim_4396 a răspuns (pentru IulianaGeana):

Bun. Da-ti singura funda. Ti-ai rezolvat cazul.

| IulianaGeana explică (pentru anonim_4396):

E greu sa fii om. Orice nelamurire naste tot mai multe intrebari. Eu una intorc mereu situatia pe toate partile si vad cum este momentan si "cum ar fi daca". Multumesc pentru ajutor. happy

| Daniel_9018 a răspuns:

Nu e bine sa vb prea mult pe net la un moment o sa va plictisiti, iti spun din experienta de doua luni dupa o dati in cearta si asa se strica tot sad