| Brianna92 a întrebat:

Ma numesc Brianna, am 24 de ani si as dori un sfat din partea voastra in legatura cu o situatie in care sunt pusa in acest moment.Acum 4 ani, am avut o relatie cu un baiat..am fost impreuna 5 ani.Ne am despartit in termini nu tocmai amiabili iar dupa despartire nu am mai vorbit pana acum 5 luni cand m a cautat el de ziua mea cu pretextul de a mi ura "la multi ani!".De atunci vorbim aproape in fiecare zi.el in momentul de fata este intr o relatie iar eu sunt singura.In tot acest timp de cand am inceput sa vorbim, a tot insistat sa ne intalnim fata in fata si sa discutam doar ca mie mi se pare putin ciudat sa ma intalnesc cu el in conditiile in care el este cu cineva.Pot spune ca si dupa atata timp mai am sentimente pentru el.a fost primul barbat din viata mea si invers.Imi spune mereu ca eu am fost singura fata pe care a iubito cel mai mult si mereu aduce aminte de relatia pe care am avut-o..nu stiu ce sa cred..Eu locuiesc acum in alt oras si isi doreste sa vina aici sa ma vada. oare este ok sa ne vedem? ma simt vinovata fata de fata cu care este chiar daca nu am facut nimic de care sa fiu vinovata.Dar imi este teama sa nu am si eu de suferit dupa toata chestia asta..Este posibil sa vrea doar sex de la mine? As vrea sa imi dati un sfat, va rog! Multumesc!

7 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Se poate ca lui sa ii fie dor sa petreaca timp cu tine si da si din acel punct de vedere (sex). Faptul ca este deja intr-o relatie si vrea sa se vada cu tine ar trebui sa iti puna un semn de intrebare. Adica ai putea sa fii tu in locul actualei iubite, cum te-ai simti atunci? Stii ca daca o persoana face ceva pe la spatele cuiva, este posibil sa actioneze la fel si cu tine? Daca el vrea ceva din nou cu tine, trebuie sa puna punct actualei relatii. Nu este corect fata de ambele tabere ce face el. Pe de alta parte, tu esti sigura ca mai vrei ceva cu el? Gandeste-te la cauza despartirii dintre voi. Daca reproduce din nou aceeasi greseala? Crezi ca esti dispusa sa treci din nou prin aceeasi drama? Eu spun sa nu il primesti atat de usor in viata ta, incearca sa il supui la niste teste. El trebuie sa iti demonstreze ca s-a schimbat.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Artemisia):

Si tu acum. Desigur ca s-ar fi ofticat daca un actual iubit al ei s-ar fi intalnit cu ex dar cand ii se intampla altei fete, cui ii pasa.

| Artemisia a răspuns (pentru UnBroken2016):

Oricum, prin modul cum actioneaza, ''tanarul domn'' spune multe despre caracterul lui..deci ea ar trebui sa analizeze faptele la rece laughing

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Artemisia):

Cum am spus, degeaba are varsta care o are. Daca era singur era altceva dar mai e si impreuna cu alta. Daca vor fi impreuna, peste un an 2 se va duce la cea de acum rolling on the floor

| Artemisia a răspuns (pentru UnBroken2016):

Vocea ratiunii le va rezolva pe toate.

| UnBroken2016 a răspuns:

"Este posibil sa vrea doar sex de la mine?" Degeaba ai 24 de ani. Nu, vrea sa va uitati la stele impreuna si sa va amintiti de vremurile bune. Mai ales acum cand e cu alta.

| armand69 a răspuns:

Normal ca vrea doar sex