| abcdefghijklmnopqrstuvwxyzfataa a întrebat:

Buna seara, de cateva zile mama mea ma face curva penala din cauza ca nu am venit de la prietenul meu cand mi-a zis ea. Este o mama care daca nu face cum spune ea nu iti da pace, e posibil asa ceva ca o mama sa-si faca copilul curva... stiu ce inseamna sa fii curva... tin sa mentionez ca el este primul barbat din viata mea cu care m-am culcat..am 18 ani si 8 luni. Ea nu e de acord cu relatia mea cu acest baiat. Baiatul e super ok. Ar face orice pentru mine. Intro zi simt ca o s-o iau razna, o sa innebunesc. Daca puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi va rog! Multumesc

18 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ma rog... ai putea sa dedcui si tu cum se numeste una care se culca cu barbatii, fara sa fie maritata... si vei intelege pe deplin de ce mama ta te nuneste asa.
Sau la tine nu se pune, pentru ca esti direct implicata?!
Ori sa-ti spunem ca esti "liber- profesionista"?
Am un singur lucru sa-ti spun, cum esti majora, ia-ti lucurile si muta-te de acasa, unde vrei tu, la iubit sau cu chirie si fa-ti viata dupa cum te taie capul, atata vreme cat nu esti dispusa sa respecti casa parinteasca.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Maica-ta e suparata pe tine, si se exprima ceva mai liber. Nu e absolut nimic de condamnat la ea.
Insa tu esti o putuca de 18 ani, care crede ca si-a gasit deja alesul (probabil putoi sub 22 de ani si el), si ai impresia ca maica-ta nu iti vrea binele.
De fapt, tu inca nu intelegi anumite lucruri, si din cauza asta, inca ai nevoie de parinti.
Cand ajungi pe la 25, si faci un rezumat al deciziilor tale de dupa 18 ani, vezi ca, de fapt americanii au foarte mare dreptate, ca te considera major abia dupa 21.

| ywar a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Din pacate nici dupa 30 de ani, unii/unele nu au o maturitate emotionala decenta. Prefera facilul, imediatul si cred ca tot ce zboara se mananca.

| minrest a răspuns:

Da, este neplacut, dar ce ai putea sa faci? Mai ai nevoie de sprijinul ei. Are tot felul de temeri, o avea si ceva la cap, eu in locul tau as menaja-o; pana la urma la scoala te tine, asta e important.

| Holiday a răspuns:

Din pacate nu ai prea multe de facut, e complicat, daca nu imposibil sa schimbi anumite mentalitati. Termina liceul, du-te la facultate in alta localitate, nu-i mai da multe amanunte despre ce, cand si cu cine faci...
Totusi ai 18 ani, nu mai poate sta sa-ti verifice asa viata si sa-ti impuna ora la care sa ajungi acasa sau daca sa ajungi in vreo zi cand ai altceva de facut...

| flixbuster a răspuns:

"curvă: (În morala creștină) (Femeie) care întreține relații sexuale în afara unei căsătorii oficiate de biserică". Daca ti-o tragi cu prietenul, in viziunea teologica, esti curva.

Totusi, viziunea teologica si dreptul penal nu se intersecteaza in acest caz, astfel incat "curva penala" nu exista. Din punct de vedere legal poti sa tii-o tragi cu cine vrei tu (cu atat mai mult cu cat esti majora), nu are nimeni ce sa iti faca (mai putin daca faci sex cu un minor sau iti violezi partenerul).

Asadar, ori iti spune ca esti curva penala ori ca esti extraterestra, e cam tot aia - este o afirmatie clar falsa. O tratezi simplu, cu ignore.

Da, situatia e nasoala fiind vorba de mama ta (care are clar niste probleme). Insa daca nu poti schimba nici mama si nici situatia, nu iti ramane decat sa iti schimbi perspectiva - cu una lingvistico-teologico-legala, in acest caz.

Suflet usor!

| xadsada a răspuns (pentru flixbuster):

Te-ai lovit la cap?

| Yurisa a răspuns:

Lasa ca o sa ti-o pui si cu altii laughing

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Si cand te desparti de iubit tot la mama te intorci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ăla zice că așteaptă să discutăm dar îmi dă ignore.laughing

| Subsemnatul123 a răspuns:

Esti majora, muta-te. Lucrezi sau mergi la facultate sau ceva?

| BogdanDavidZ a răspuns:

Tu esti foarte destept, poate ajungi si tu intr-o situatie de genul si atunci probabil iti vei da seama ce ai spus.Ti'am raportat raspunsul, sper ca vei disparea de pe acest site.

| anonim_4396 a răspuns (pentru BogdanDavidZ):

Mersi

| anonim_4396 a răspuns (pentru BogdanDavidZ):

Https://www.tpu.ro/......aturat-sa/
=)))

| BogdanDavidZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Draga, fiecare persona are problemele ei, eu am reusit sa trec peste aceasta teama, imi imaginez oricum ca tu esti un mascul "alfa" pentru femei. Esti in copilas de 13 ani "smecher" pe internet. Maine poate ai dori să discutăm pe skype/discrod despre aceste subiecte. Vad ca ai niste argumente foarte bune.

| xadsada a răspuns:

Ok

| iulian34 a răspuns:

Și, o avea mare?

| Raducu_Ana_Maria_1999 a răspuns:

Așa e, curva mea