| BogdanDavidZ a întrebat:

Cum as putea scapa de teama de a fi respins?
Cand vreau sa ii scriu unei fete pur si simplu ma blochez.
M-am saturat sa fiu asa, simt ca nu mai pot.

Răspuns Câştigător
| nobodynowhere a răspuns:

Salutare prietene drag.
Am avut acelasi complex, ca si tine, aceeasi problema.
Iti spun din experienta, faptul ca, pentru a scapa de aceasta teama, nu te mai pune pe locul doi.
Pune-te pe primul loc, cand este vorba de fete.
Asta nu inseamna ca trebuie sa neglijezi fata.
Prin asta vreau sa spun, ca inainte de a te gandii la ce parere are ea despre tine, gandeste-te la ce parere ai tu despre tine, daca nu o faci. Te-ai simtii mai bine, daca nu ai vorbi cu ea? Nu conteaza ce spune. Daca nu este pentru tine, atunci te v-a respinge, dar pentru asta, fratior drag, nu ai motiv de tristete.
Bucura-te pentru fiecare mic pas pe care il faci, ia-o treptat cu abordatul si o sa reusesti sa scapi de orice probleme de auto-apreciere.
Tu esti minunat, esti frumos, esti un om cu suflet bun, meriti ceva pentru tine. Nu te ingenuchia singur pentru parerea altora. Poti sa nu iesi niciodata din casa, intotdeauna vei auzii lucruri negative despre tine, dar invata sa nu le iei in considerare, ci sa te amuzi pe ele, sa zambesti si sa iti vezi de propriul drum.
Oamenii ce te vorbesc sunt un obstacol al vietii, pe care trebuie sa il treci. Odata trecut acesta, o sa vezi cat de bine iti v-a fii pe acest domeniu.
Nu ingenunchia in fata problemelor, ci prin ele croieste-ti drumul. Calca pe ele, nu le lua in spate.
Esecul este pentru cei puternici, ei stiu ca este un lucru pozitiv, de fapt, pe cand cei slabi incearca sa nu greseasca niciodata. happy

3 răspunsuri:
| Alexuţ02 a răspuns:

N-ai de ce să te blochezi, doar nu se duce la tot cartierul şi zice "UITE BĂ MI-A SCRIS ĂSTA HAHA", o să-ţi răspundă normal, o să intraţi în vorbă... nu ai de ce să te blochezi, bine. acum depinde de fiecare fată şi de cum vede ea lucrurile, analizează şi tu înainte să dai mesaj.

Mult noroc, ce să zic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi mai bine ar fi dacă i-ai spune face 2 face ( în rl, știi), dar, mna nu știu ce să zic despre astea ( daca ar fi in rl ar cam fi mai easy)
JUST DO IT! oke, xd
daca esti respins gandeste-te ca mai sunt atat de multe persoane ( +7 miliarde 400 milioane pe fkn Pămant) și gen dă-o-n pzda măsii că nu-i nuș ce, laughing)
Anyway, multă baftă! ^^

| Aurel15 a răspuns:

Gandeste-te ca si ele sunt la fel si chiar si ele se caca pe ele la fel ca tine cand primesc sau dau un mesaj. Nu uita, pana si printesele se caca laughing))