| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, incep sa imi pierd rabdarea cu oamenii care nu inteleg din prima. Inainte nu eram asa. Cum sa nu ma mai enervez repede?

13 răspunsuri:
| DeathOfDreams a răspuns:

Same here.

Îmi vine să mă dau cu capu de pereți și sfârșesc printr-un "las-o baltă"

| MeForeverAlone a răspuns:

Bună Rumeysa.
Să știi că te înțeleg perfect. Unii oameni sunt chiar înguști la minte, nu? Nu știu ce să zic, și eu am o mare problemă cu asta. Nici dacă zic un lucru de 10 ori nu mă fac înțeleasă. Încearcă să asculți muzică la căști care să te facă mai calmă, sau înainte să izbucnești numără cu vice tare până la 10. Ori închide ochii și gândește-te că oamenii din fața ta pur și simplu nu te înțeleg pentru că sunt bătuți în cap și gata.
Baftă oricum
P.S: să nu te uiți la fime cu bătăi, războaie lupte, cupluri despărțite sau probleme în familie pe timp de zi pentru că o să te afecteze foarte mult și o să așa de nervoasăîncât n-o să știe nimeni ce-i cu tine. Îți spun din experiență.
Baftă!

| anonim_4396 explică (pentru MeForeverAlone):

Mersi pentru sfaturi, sunt de acord ca ne influenteaza ceea ce vedem.

| MeForeverAlone a răspuns (pentru anonim_4396):

Mă bucur atunci

| Aberdeen a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te influențează ceea ce vezi, te influențează ceea ce gândești.

| anonim_4396 explică (pentru Aberdeen):

Ceea ce vezi iti influenteaza gandirea, daca mai mult sau mai putin asta depinde de tine.
Apoi un lucru e sa vezi fugitiv ceva, altceva e sa privesti si sa obseri cu atentie. Daca privesti imagini p0rn0 cu siguranta se intampla ceva in mintea si gandirea ta.

| blAster85 a răspuns:

Si eu sunt la fel si nu numai,ma enervez repede mai ales in trafic, dau de cate un."sofer"si crap de nervi, plus ma obosesc psihic oamenii care vorbesc doar sa nu taca si scot perle o tin pe alor si dupa un timp se contrazic singuri, chiar urasc genu asta de prosti, am impresia ca ma retin din propriul meu timp.

| anonim_4396 explică (pentru blAster85):

Trebuie sa ne calmam.

| blAster85 a răspuns (pentru anonim_4396):

Problema e ca eu beau multa cafea, si da cateodata incerc sa fiu calm...dar cand vezi cate un dobicot, para iei foc.

| anonim_4396 explică (pentru blAster85):

Pai bea mai putina ca sa fii mai domol;-)

| CrappinMorth a răspuns:

Stai linistit/a, nu esti singur/a. Eu dau in draci cand nu ma intelege cineva din prima, nu prea ai ce sa faci acum, mai asteapta sa treaca timpul... te schimba el.

| anonim_4396 explică (pentru CrappinMorth):

In timp stresul asta ce provine din nerabdate ne afecteaza.
Trebuie sa ne calmam.

| george2431 a răspuns:

Incearca sa te pui in postura lor, sa ai acelasi punct de vedere ca ei! Bafta si multa sanatate! Sper ca te-am ajutatwinking