| cappucinno a întrebat:

Buna seara TPU! cum fac sa ii spun si eu unei fete ca o plac? sunt mai timid si nu am incredere in mine. mersi!

6 răspunsuri:
| FrumusicaAndreea a răspuns:

Ahh... ce dragut! Un baiat timid! Doamne, ai habar ce rari sunt cei ca tine?
Never mind, am deviat de la subiect.
Spune-i ca vrei sa vorbiti in particular, duceti-va intr-un colt mai retras, inspira adanc, inchide ochii, spune-i ca o placi si apoi sarut-o. Dar ai grija sa nu va vada nimeni, ca sa nu vocifereze lumea.big grin
Asta o sa ii dea de inteles ca o iubesti, fiindca o vei saruta, si o vei face sa te placa.
La mine a mers.numai ca fustangiul umbla dupa mine in timp ce iese cu o fata mai mare cu 2 ani ca el T___T, dar mi-a spus ca eu sunt "aleasa" si s-a despartit de ea; in fine, partea depsre mine nu facea parte din raspuns, vorbesc mult.

Noroc, timidule, si sa te intorci pe site victorios!

| mary_4765 a răspuns:

Pai nu fi
fii tu insuti si nu te crede cine nu esti
adica fii simplu
chiar daca gresesti ...repari
din greseli inveti
asta o sa-ti dea mult curaj
incearca sa vb multe lucruri amuzante cu ea
dovedeste-i in felul tau ca o placi
nu conteaza cum o faci, important e sa fii tu cel care face primul pas
ea o sa-ti vada curajul si o sa realizeze ca esti mai mult decit credea
iti spun eu
asa si mie mi s-a intamplat cu un baiat
si a mers

bafta
si fii tare

| Ioana_2144 a răspuns:

Pai si mei mi s-a intamplat asta dar pana la urma i-am zis ca-mi place de el... dar tu pori so inviti undeva si sai vorbeste frumos si ii zici asa "uite mie imi place mult de tine si as vrea sa fim impreuna "

| dorothea_1994 a răspuns:

O atentie mica si un gest spune mai mult decat o mie de cuvintewinking
incearca sa afli ceva deosebit despre ea si in linia aia sa mergi cu o atentie mica. sigur isi va da apoi seama ca e mai mult decat doar o amicie simplawinking
bafta!big grin

| ChOoCoLLaTTeEyeSs a răspuns:

Poi...acum 1 an imi placea ft ft ft tare d un baiat...nu aveam curajul sa'i zic asa ca intr'o seara cand eram afara la bunici ne jucam '' vatea ascunselea'' si m-a rugat sa ma ascund cu el ca vrea sa'mi zic ceva. Mi'a zis ca ii place de mine de ceva timp si eu i'am recunoscut ca si eu eram indragostita de el. Asa am avut norocul sa fim impreuna si sa ne iubim extrem de mult! Ar trebui sa faci si u la fel sa ai curajul sa'i zici dar sfatul meu este sa intrebi pe cineva care o cunoaste bine dk are vreun iubit. Asa poate ai norocul sa fiti impreuna. Bafta. te pupic

| T3ddy a răspuns:

Pai nu stiu vorbeste cu ea unde va unde sa nu te vada nimeni, si spune-i ca tie iti place de ea si ca ai vrea sa fiti impreuna

P. S:si eu eram mai timidwinking