| wiggle3 a întrebat:

Cum sa-i spun unei fete ca o plac, noi stam intr-un grup seara de seara. sa evit grupul ca sa-i spun ca o plac? si prin ce metode? sunt cam putin timid
Accept raspuns si de la fete

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

Intr-o seara, cand ai o dispozitie buna, poti face in asa fel incat sa petreceti cateva minute singuri si atunci sa ii spui ca o placi si sa ii vezi reactia.
Insa, pana atunci ii poti da semne, poate face ea primul pas si te intreaba daca o placi.
Poti vorbi mai mult cu ea atat fata in fata cat si prin mesaje, facebook, etc.
Priveste-o, zambeste-i, ajut-o cand are nevoie, fa-o sa rada, etc.
Eu zic, totusi, sa iti faci curaj si s-o abordezi intre patru ochi, eventual sa-i spui sa iesiti undeva, astfel vezi imediat daca si ea te place.
Poate ar aprecia curajul si sinceritatea ta.
Bafta!

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

In locul tau nu i-as spune direct. Fa-o sa observe. Priveste-o mai mult, zambeste-i (dar nu exagerat), vorbeste mai mult cu ea. Cand se sparge gasca, incearca sa o conduci tu acasa. Iar daca reusesti, incearca sa o inviti undeva numai in doi si cand va intalniti ofera-i un trandafir rosu.

| SkyPilot a răspuns:

Ai putea scurta textul prin contopirea ultimelor doua cuvinte happy

| Armenianeek a răspuns:

Da-i de inteles ca o placi, sigur o sa sesizeze ^^