| lapadatgeorge a întrebat:

Va rog sa ma ajutati... Tata s-a certat rau cu mama, si nu mai vorbesc (asta s-a-ntamplat aseara), pe motiv ca mama a primit un mesaj de "dragoste" de la un nr de telefon, dar era greseala, si tata nu mai vrea sa vorbeasca cu ea. Mama e mai tot timpul suparata si sta in pat. Mi-e frica sa nu se desparta sau sa cada in depresie... Ce sa fac sa ii imapc inapoi? sad

Răspuns Câştigător
| AsTheLove a răspuns:

Buna George,
Asta e chiar o problema foarte grava. Vorbeste cu mama ta si spune-i sa ii explice tatalui tau ca totul a fost o greseala, ca nu stia nici macar numarul. Vorbeste apoi cu tatal tau si spune-i ca ai vorbit cu mama ta si ca nu stia deloc numarul de telefon. Daca nu va intelege, explica-i ca mama ta il iubeste enorm si ca nu l-ar lasa nicio clipa.

Nu-ti face griji.Parintii se mai cearta.Sunt sigura ca daca le vorbesti asa, o sa se impace!

Capul sus!
AsTheLove :*

| lapadatgeorge explică (pentru AsTheLove):

Pai da, dar problema e ca mama i-a explicat dar el nu vrea sa creada... sad

| ConducereaLumi a răspuns (pentru lapadatgeorge):

Incearca sa le atragi intr'un mod dramatic atentia poate asa isi vor da si ei seama de adevaratul lucru important din familia lor tongue

MULT NOROC! big grin

| kmidodo a răspuns (pentru ConducereaLumi):

Nu sfatui pe nimeni sa atraga atentia in mod dramatic! DRAMATIC inseamna poate sa sara de la etaj? Uite-asa au murit capii facand gesturi disperate si.'dramatice' NENOROCIND PARINTII.Nu mai da sfaturi din astea, te rog!

| ConducereaLumi a răspuns (pentru kmidodo):

Nu mah dramatic sa'i zica cai iubeasca da sa o zica ca un actor ca sa prinda atentia, lol daca a inteles alt cv imi cer mii de scuze tongue

| kmidodo a răspuns (pentru lapadatgeorge):

Sa sune la nr de pe care s-a trimis mesajul ala nenorocit si sa se lamureasca tatal tau cine a trimis si cui! Poate e un baietas de 14 -15 ani...

| AsTheLove a răspuns (pentru lapadatgeorge):

Explica-i tatalui tau ca a fost o neintelegere totala.Ea inca il iubeste nu-i asa? Spune-i tatalui tau ca mama ta inca il iubeste si ca nu l-ar parasi niciodata!
Ai incredere ca va iesi bine! happy

| lapadatgeorge explică (pentru AsTheLove):

Da, il iubeste! In fiecare zi plange, dar... Tata a spus ca ea mai sta in casa lui doar pentru ca suntem noi... Ei doi nu mai vorbesc! crying

| AsTheLove a răspuns (pentru lapadatgeorge):

Atunci fa-i cumva sa vorbeasca.Trebuie sa le gasesti un punct comun.Sau daca nu merge asa, adu-i pe amandoi in fata ta si spune-ti punctul de vedere! Spune-le ca tu vei suferi daca unul din ei va pleca si nu o sa-l mai vada in fiecare zi. Spune-le ca doar pentru o neintelegere nu vrei sa se strice nimic intre ei. Daca le spui asa sigur o sa se rezolve totul: ''Va iubesc pe amandoi! Nu vreau sa va despartiti din cauza unui simplu mesaj! Si,, mie mi sa mai intamplat''.Dar nu vreau sa fiu numai cu unul din voi! Va vreau pe amandoi impreuna, am nevoie sa ma cresteti impreuna! Va rog!''
Fa asa si sigur va fi bine.Ai incredere in tine!

11 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Cred ca problema e a lor; din pacate nu prea poti face tu nimic.Ei vor rezolva cumva starea asta de criza, fara ca tu sa ii poti ajuta in vreun fel.Cred ca se vor calma si-si vor da seama ca e linistea in familie nu se strica pentru un biet mesaj.Numai bine, George.happy

| grab a răspuns:

Tatal tau nu o crede ca poate are precedent.
Si pe de alta parte stii cum se zice "hotului de hot ii e frica!", probabil si el se stie cu musca pe caciula si incearca sa ii dea ei 1-0 in meciul asta pana o baga in corzi si cand l-o prinde si ea sa fie 1-1 confortabil. happy

De ce nu il suna amandoi pe posesorul numarului sa vorbeasca pe speaker? Adevarat e ca ala s-ar balega pe el de ras sa afle ca a starnit ditamai gelozia dintr-o cifra tastata gresit, pisa-ne-am pe ele de smarfphone-uri cu tastatura pentru degete de sugar.

| kmidodo a răspuns:

Am patit si eu o chestie.Am gasit in telefonul sotului, incercand sa gasesc un mesaj cu un nr de telefon, un mesaj cu: NE VEDEM? L-am intrebat pe el ce e cu mesajul ala si a zis ca nici nu stia ca-l are in telefon.Am sunat la nr respectiv si mi-a raspuns o voce de pustoaica.Am intrebat-o ce e cu acel mesaj.In final a zis ca l-a trimis din greseala si si-a cerut scuze.Incearca sa gasesti persoana care a trimis mesajul, explica-i ce s-a intamplat pentru ca a butonat el gresit si poate se rezolva. Oricum e vorba de fapt despre cata incredere are tatal tau in mama ta.Asta e o treaba care nu vad cum ar putea fi rezolvata de tine, depinde doar de ei doi.