| unknown1111 a întrebat:

Buna TPU.Am nevoie de ajutor.Am aproape 16 ani si nu am mai avut nicio prietena.
Imi doresc sa am pe cineva in viata mea.
Sunt un baiat singur.Nu prea am prieteni iar in clasa se fac glume proaste pe seama mea.Sunt genul care nu prea iese din casa.Nu stiu ce sa fac, m-am saturat de atata singuratate.

Am nevoie de raspunsuri sincere si nu de mistouri.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te ingrijorezi prea repede in privinta asta rabda ca nu mori mai mult ai de pierdut daca te iluzionezi acum cu niste nimicuri care nu te valoreaza deloc.

| purplestar9494 a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa pui la suflet tot ce spun alti cel mai bine este sa ii ignori.Solutia sa scapi de singuratatea asta este sa iesi din casa, sa comunici si sa socializezi fiindca nu o sa iti bata nimeni la usa si o sa iti spuna buna vrei sa fim prieteni sau vrei sa fi iubitul meu.Incearca sa te inscrii la anumite cursuri sau sa incepi sa faci mai multe activitati.De exemplu te poti duce la sala unde poti cunoaste o gramada de persoane, sau te poti inscrie la un curs de dans sau ceva care sa iti placa.Toata lumea are un hobby iar daca nu sti inca care este al tau nu e problema trebuie doar sa il descoperi, incerci mai multe activitati pana il gasesti.Vei vedea odata ce incepi sa iesi mai des si vei cunoaste mai multe persoane nu te vei mai simti asa singur happy

| Wøodenpints a răspuns:

Ori ești urât. Ori ești gras. Ori pur și simplu ești doar amuzant când se ia cineva de tine.
Dacă tu te plângi pe internet că la școală se fac gluem pe seama ta, mă gândesc că le meriți din plin.
Decât să te plângi că nimeni nu te vrea mai bine te-ai gândi la o soluție care să te scape de probleme.
Și să întrebi pe internet niște străini care-i soluția la problema ta nu-i cea mai bună variantă. Că eu pot să-ți sugerez să iei o bâtă de baseball și să-ți faci singur dreptate.
Dar apoi o să faci pușcărie din cauza mea. Și acolo glumele pe seama ta vor fi cel mai bun lucru care ți se poate întâmpla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e o tragedie că nu ai avut până la vârsta asta prietenă.
De fapt, e chiar mai sănătos. O să poți să iubești cu adevărat, fiind mai matur decât la 13 ani.
În primul rând, stând la pc nu o să ai.
În cazul în care o faci, oprește-te.
Trebuie să lucrezi la atitudine. Mult.
Fii prezentabil, ai grijă de aspectul tău, aranjează-te și nu te îmbrăca anost (dar nici să fii prea împopoțonat; simțul estetic se formează, n-ar strica să bagi în seamă sfaturile cuiva priceput). Aspectul contează în ziua de azi.
Când ți se dă ocazia să vorbești, nu ezita, prezintă-ți părerile. La ore de exemplu.
Și n-ai prieteni? Poți să îți faci rost.
Caută să ai un hobby cu cineva asemănător ție. Așa, aveți un subiect de discuție din start.
La început te vei speria, va fi mai greu. Pe măsură ce comunici tot mai mult, va fi ok.
Cât despre cei cu răutățile, nu le băga-n seamă, doar încearcă să rezolvi situația, să te motivezi. Să fii mai sus decât ei.
Lucrează cu tine, învață puțină psihologie socială, dacă experiență nu te-a ajutat, există persoane ce se pricep. Sau cărți. Trebuie să înțelegi cum merg lucrurile, astea se învață cu timpul, dar e bine să fii asigurat cât de cât.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic...

E greu, fiindca si eu am avut o mica perioada de acest gen. Doar ca eu aveam prieteni, totusi preferam sa fiu singura sa ma lase toti in pace tongue

A fost usor pentru ca am un cel mai bun prieten. Si ti-as sugera si tie sa iti faci unul. Nu conteaza unde iti intalnesti prietenul [ ma refer virtual sau face to face, desi cel mai bine ar fi sa cunosti pe cineva din scoala ta]
Iti sugerez un cel mai bun prieten de sex opus, relatie decurge mai dragut, si va puteti sustine reciproc mult mai bine.

Bafta! happy ^.^

| GreenBubble a răspuns:

Probabil ca glumele proaste facute pe seama ta, te-au si facut sa te retragi...
Nu trebuie sa iei in seama toate rautatile, incearca sa schimbi cate ceva la tine, stilul vestimentar, freza...lucruri de genul.
Cat despre fete...incearca sa fi mai sociabil, dezvolta-ti simtul umorului, daca nu-l ai deja, in general fetele sunt atrase de asta...
thinking Succes

| CorNNeL a răspuns:

Cunosc genurile ca tine, Cand se fac glume pe seama ta, riposteaza iate de ala care face gluma indiferent cai agresiv, incearca sa te dai la el, si daca este nevoie dai si un pumn in fata, Nu mai sta ca babalau riposteaza, crede-ma si eu am fost ca tine!

| BombonikThaa a răspuns:

Incearca sa iesi pe afara sa te faci vazut! Alatura-te unor grupuri fii mai sociabil asta la inceput iar apoi vor interveni altelehappy

| Paulinaxoy a răspuns:

Schimba-te, e singura solutie. Gaseste-ti un prieten mai "popular", intra in grupul lui si apoi totul e usor.

| Phenomen a răspuns:

Poate ca nu ai gasit o fata potrivita pentru tine, si care sa te aprecieze pe tine, sa observe cum esti tu, cred ca esti o fire mai timida, caruia nu prea ii place sa se bage in seama, sau sa creeze atentie. Nu trebuie sa bagi in seama toate glumele facute pe seama ta, pentru ca doar tu stii ce simti si ceea ce vrei. Si eu cred acelasi lucru, ca e mai bine sa nu prea ai prieteni pentru ca nu poti avea mare incredere in ei, mai bine sa fii singur ca gandurile tale, insa trebuie sa incerci sa ai macar o singura persoana de incredere.