| anonim_4396 a întrebat:

Bună,TPU! :* Am nevoie de ajutor.Îmi place foarte mult de un tip din liceul meu, dar este mai mic decât mine cu un an.Cred că şi lui îi place de mine pt că a încercat să se bage în seama cu mine decâteva ori,dar în zilele alea eram foarte supărată şi nu am mai ştiut cucâteva zile de em să reactionez...:'(Acum câteva zile,de exemplu, am trecut pe lângă el şi o prietena de-a mea era mai înfaţă şi mi-a zis că tot timpul s-a uitat la mine.Mereu îmi zâmbeşte şi e prin preajma mea şi eu încerc de asemenea să fiu prin preajma lui, dar suntem amândoi foarte timizi.Nu ştiu cum să fac să îşi dea seama că îl plac şi că vreau o relaţie.Mie ca fată, îmi e aiurea să mă bag în seama cu el şi îmi e teama de ignore. crying dar îl plac muuult.

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Este si normal ca lui sa-i placa de fetele putin mai mari decat el: alte forme, alta viata. Dar tu, ce sa faci cu el? Daca totusi insisti pe parerea ta, apeleaza la putina viclenie feminina si asteapta sa vezi macar daca este capabil sa deschida gura sa te invite macar la un suc.