| Xten3girl a întrebat:

am o dilema,sa va zic cum este... Unui baiat ii placea de mine si inainte sa fie asa ii ziceam unei prietene ca m-as combina cu el daca ar fi sa fie,iar cand a venit clipa si am inceput sa vorbim,baiatul de care imi placea imi dadea impresii ca ma place desi nici in ziua de azi nu am fost impreuna si de asta l-am ratat pe cel care ma placea si a zis ca nu ma mai asteapta si zilele astea ne-am intalnit si are iubita dar tot pare ca ii place de mine pentru ca mereu ma imbratiseaza si imi zambeste cand ma saluta si imi tine mainile si se uita in ochii mei, deci cred ca inca ma mai place, iar intrebarea este daca sa continui sau sa il las in pace desi nu ii fac nimic, pentru ca nu as vrea sa ma bag intre ei dar niciodata nu il vad cu ea...

17 răspunsuri:
| gmxromania78 a răspuns:

Las-o balta, ai ratat ocazia, ce credai, ca te v-a astepta pana la nesfarsit?
Si-a dat seama ca nu ai facut niciun pas tu si s-a hotarat sa isi gaseasca alta fata cu care poate avea o relatie. La partea ca te saluta si iti zambeste, e firesc, nu poate sa te uite doar i-a placut de tine, dar acele sentimente s-au dus. Numai astepta, nu poti face nimic, numai daca se despart ei, ceea ce nu prea cred. Succes!

| Kamiichu a răspuns:

Pai poate s-a saturat sa te astepte, acum daca tu simti ca vrei sa fii cu el, si daca spui ca nu-l vezi cu prietena lui, eu zic sa incepi sa vorbesti cu el, da-i de inteles ca ai vrea sa fiti impreuna, si lasa-l pe el sa faca primul pas. Bafta!

| DIVERGENT a răspuns:

Uneori baietii fac gesturi de genul asta numai ca sa se dea mari ca pot cuceri o fata, din cauza unor pariuri, de distractie sau doar ca sa faca alte fete geloase.
Poate ca el chiar te place. Poti ruga un prieten de-al lui in care ai incredere sa il intrebe daca place vreo fata in afara aceleia cu care este impreuna.
Sunt doua cai simple de a afla ce simte el de fapt pentru tine:
1. Te uiti in ochii lui si atunci iti dai seama dupa felul in care te priveste ce simte pentru tine.
2. Vorbiti fata in fata si il intrebi ce simte el pentru tine. Ii poti spune ca ai auzit zvonuri cum ca el te-ar placea daca iti este rusine.
Fa ceea ce simti, ceea ce vrea inima ta, nu ce zic ceilalti, pentru ca pana la urma este viata ta.
Succes! :3

| Xten3girl explică (pentru DIVERGENT):

1.Cred ca mai degraba el ma priveste in ochi ca sa vada daca simt ceva pentru el si dupa privirea lui, imi transmite ca ii place de mine.
2.Nu imi este rusine sa il intreb daca ma place pentru ca nu am aceleasi sentimente pe care le-am trait cu celalalt si stiu ca ma place pentru ca mi-a zis.
O prietena l-a intrebat daca ii mai place de mine si el a zis DA si apoi a inceput sa rada si a zis NU, AM IUBITA dar nu am inteles de ce a zis da si apoi nu...totusi mersi pentru sfaturi:*

| DIVERGENT a răspuns (pentru Xten3girl):

Incearca sa fii indiferenta cu el, si vezi daca il doare. happy :*

| Xten3girl explică (pentru DIVERGENT):

Simt ca il doare si incearca sa se apropie si mai mult de mine daca il ranesc prin vorbe sau gesturi...:*Mersi!

| DIVERGENT a răspuns (pentru Xten3girl):

Cu placere. Of, dragostea astea...
"O mare durere sa iubesti, o mare nenorocire sa scapi de aceasta durere"
Noapte buna! :3

| DIVERGENT a răspuns (pentru DIVERGENT):

*asta laughing

| Xten3girl explică (pentru DIVERGENT):

Noapte buna si tie!:3 Si stiu ca e naspa, asta nu e inca nimic fata de ce s-a intamplat in ultimi 3-4 ani cu baiatul prost, nesimtit, bou, ticaloslaughing

| DIVERGENT a răspuns (pentru Xten3girl):

Noapte buna, desi eu ma culc pe la 2-3 noaptea. laughing)

| Xten3girl explică (pentru DIVERGENT):

Esti tare laughing

| DIVERGENT a răspuns (pentru Xten3girl):

Vrei sa vorbim pe facebook? laughing Daca vrei, lasa-mi mesaj (pe TPU, logic)

| Electro622 a răspuns:

Eu zic sa astepti sa vezi daca merge intre ei, nu te-ai gandit macar o secunda ca ar vrea sa te faca geloasa, sau poate vrea sa te uite deoarece crede ca nu simti la fel pentru el, in orice caz...Asteapta sa vezi daca se desparte de ea sau daca le merge, deoarece daca mai are sentimente pentru alta persoana (tu) este foarte probabil sa nu le mearga, dar totusi pentru linistea ta eu zic sa te duci si sa ii spui ca il placi, ca dupa e prea tarziu happy! Succes!

| sangerosulel a răspuns:

Pai uite cum sta treaba : el probabil a fost timid cand te placea si nu se putea uita in ochii tai. Acum te imbratiseaza si se uita in ochii tai pentru ca el te considera doar o prietena buna si nu mai mult. S-a obisnuit cu tine si nu mai e timid. Eu zic sa nu mai continui...mai sunt baieti si daca chiar te merita nu te pierde. Nu te mai gandi la el! Asta o zic din experienta mea si sper ca te-am ajutat. Funda? big grin

| ruzalia a răspuns:

Poate este cu ea doar sa te faca pe tine geloasa...incearca sa il tragi de limba si sa afli iar atunci poti sa decizi tu daca sa il lasi sau nu in pace! succes

| Xten3girl explică (pentru ruzalia):

Nu cred ca incerca sa ma faca geloasa pentru ca el incerca sa ma cunoasca vara asta,ma chema afara,la suc, la strand dar de fiecare data il refuzam pentru ca eram innebunita dupa un prost, nesimtit, bou, ticalos care mi-a dat sperante desarte si in cele din urma am renuntat la el. Poate acum ca ne cunostem mai bine o sa o ia de la inceput si plus ca nu cred ca tine eu stiu cat la fata aia...

| XtryX a răspuns:

Daca ai pana in 17 ani las-o balta.