| Dexterinio a întrebat:

am o intrebare. dupa ce m`am jucat putin cu prietena mea prin pat, ea a 3 zia s-a speriat ca ar putea fi insarcinata. Mentionez :
Nu am penetrato, doar am atins`o cu penisu pe organul ei, nu am ejaculat. asta s-a intamplat duminica dimineata. iar sambata seara din greseala. tot din joaca am ejaculat dar atunci am avut haine pe noi.
Concluzie, ea ar putea fi insarcinata?
Si`a facut testul dupa 7 zile de la contact. si testul a iesit negativ.
Pareri?
multumesc

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Pe 11 iunie, ai postat aceeasi intrebare.Ai primit 11 raspunsuri si nici macar un multumesc din partea ta!
Acum ceri "pareri"?
Tine mai baiete, penisul in pantaloni, pune si tu si ea mana pe o carte de sexologie, sau vezi pe Google, ca gasesti tot ce te intereseaza si nu va mai jucati cu "jucarii"pe care nu stiti sa le folositi cu cap.Ca din joaca, greseli de genul asta, se nasc atatia copii nedoriti si voi va distrugeti tineretea!
NU este insarcinata, deoarece nu au juns "vitejii" in vagin. Daca nu era si in perioada fertila, cu atat mai mult.

| Dexterinio explică (pentru pietrean):

Toti au luat intrebarea la misto. eu vreau ceva sigur nu mistocarii. Oricum mersi tie. happy

| pietrean a răspuns (pentru Dexterinio):

Modul cum puneti unii intrebarile, fac pe unii sa va raspunda(si recunosc si eu ma cam inervez cand se face sex fara sa stii nimic despre asa ceva), in modul in care nu va convine.La misto intrebi(dar de multe ori este necunoastere, impolitete), cu misto ti se raspunde! Exemplu:"alte pareri?".

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In urma primului contact sexual (fara penetrare) exista un risc foarte mic de sarcina. testul trebuie facut dupa minim 21 de zile de la contactul sexual (cel la 7 zile se ia in considerare numai daca este pozitiv; se ignora complet daca este negativ). Nu poate ramane insarcinata prin haine, deci al doilea episod e lipsit de risc de sarcina

| Dexterinio explică (pentru Brigaela):

Multumesc de raspuns,, alte pareri /?

| unprietenaproape a răspuns:

Cred ca s ar incadra la o alta categorie. daca viitoare cand mai ai intrebari de genul asta punele la,, sex

Răspuns utilizator avertizat