| OnlyAdriana a întrebat:

am o mare problema.E prima intrebare pe care o pun, sunt disperata. Nu stiu cum sa incep, simt ca mor.M-am certat cu cea mai buna prietena dintr'o prostie si nu vrea sa ma ierte.Deci trebuia sa o vopsesc dupa ce vine de la scoala, dar ma simteam foarte rau si am adormit ca proasta. Ea s-a suparat foarte tare, si mi-a spus ca nu sunt o prietena buna, ca ea mereu ma ajuta pe minestraight face. Am incercat sa vorbesc cu ea, dar nu vrea sa ma asculte deloc. Incepusem sa plang ca proasta si mi-a dat de inteles ca nu prea o intereseaza.Nu stiu ce sa mai fac, o iubesc mai mult decat pe mama, e totu' pentru mine. Ne cunoastem de la gradinita si nu cred ca ii sunt total indiferenta, dar se comporta asa pentru ca e nervoasa. Chiar mi-a demonstrat de N ori ca ma pot baza pe ea si ca e cea mai buna prietena pe care o poate avea cineva.Dar e o fire foarte orgolioasa si nu cred ca ma va ierta asa usor. Ce sa fac ca sa ma ierte?straight face
Dauu fundapuppy dog eyes

13 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Păi,fetiţ-o,prietenia adevărată trebuie să fie în ambele sensuri.Din câte spui tu, ea te-a ajuta ne N ori, iar tu când are 1 dată nevoie te duci şi te culci!
Cere-i iertare, explică-i motivul şi vezi cu ce poţi să-i demonstrezi că-i eşti prietenă adevărată. Baftă!

| pwp a răspuns:

Timpul le vindeca pe toate.

| michelia a răspuns:

Fac putin abstractie de intrebarea ta pentru ca am citit acolo ceva dureros" o iubesc mai mult decit pe mama".
Nu o cunosc pe mama ta, dar e foarte trist sa fie asa.
Tu poate investesti prea mult in aceasta prietenie si e chiar totul pentru tine.
Nu e sanatos deloc, acum uita-te, esti disperata.
Esti dependenta de relatia cu prietena ta si cred ca prietena ta in general te domina.
Ti-ai cerut iertare, poate o s-o mai faci, dar nu vad de ce s-a pornit asa o drama de la o prostie? E mult prea orogolioasa si pretentioasa prietena ta.
Opreste-te cu scuzele si fii mai stapina pe tine.

Răspuns utilizator avertizat
| michelia a răspuns (pentru StefaniaStefaniaj):

Voi va spalati rufele pe TPU?

| michelia a răspuns:

Acum vad ca intervine aici prietena ta dupa care plingi si urmeaza happy end? Pacat de timpul pierdut de lumea de pe TPU pentru a-ti raspunde.

| NGheorghe a răspuns:

Pune-i porecle!
Hei "Nervoas-o" te-a chemat diriga/u.
"Orgolioas-o" te cauta x sau y.

...dar sa fie adevarat ca o cheama sau o cauta sau etc.

Intr-un tarziu poreclele vor parea nostime si ....lumea e a ta si a voastra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-i un mesaj pe telefon cu adevarul ea il va citi si va avea timp sa se gandeascahappy

| blueheart a răspuns:

Hei! Incearca sa discuti cu ea. Spune-i adevarul, ca ti-a fost rau si ca ai adormit. Ca iti pare rau dar s-a intamplat fara voia ta. Daca esti prietena ei cea mai buna ar trebui sa stie ce fel de persoana esti si ca nu ai facut acest lucru intentionat. Mai sunt si greseli intr-o prietenie.Important e sa gresesti neintentionat si celalalt sa inteleaga ca mai sunt si alte probleme in viata ta, ca nu poti fi mereu alaturi de el.
Cere-ti iertare si atat. Prietena ta trebuie sa faca pasul urmator.
Succes! happy

| FastAndFurious a răspuns:

Tu esti aia mica si grasa si urata de la intrebarea trecuta? Si iti plac fetele, hm.

Răspuns utilizator avertizat
| Teodora11 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea, sa-i explici!

| cristii21 a răspuns:

Cerei iertare si daca sunteti foarte bune prietene asteapta 2 3 zile si ai za vezi ca o sa vina ea la tine si totul ca nouwinking