| Denisaaa15 a întrebat:

Am o prietena cea mai buna,iar ea cand se supara este nervoasa si nu mai vorbeste cu mine,daca o sun imi da ocupat, iar daca vorbim imi inchide si se supara daca ma duc afara fara ea deoarece pe ea nu o lasa prea des si e foarte orgolioasa exact ca mine si nu lasam una de la alta deoarece amandoua suntem in zodia berbec.Raspunsuri?

Răspuns Câştigător
| treiLEI a răspuns:

Stiu cum te simti, patesc asta chiar des dar sa stii ca ar trebui sa lamuriti niste lucruri, sa vorbiti si sa incercati sa va intelegeti una pe alta...

6 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Daca face atat caz din nimicuri si incepe sa iti inchida telefonul fie sa nu te bage in seama ori sa-ti vorbeasca in sictir,ori nu iti e prietena adevarata, ori iti cerseste atentia.

Cel mai bine vii tu cu initiativa de a discuta serios,arata-i ca ea chiar e o prietena buna pentru tine si iei in considerare ce spune si ce face. Cautati o solutie, cand nu o lasa afara, poate te duci in vizita la ea, sau vine ea la tine, gasiti alte activitati ca sa nu ajungeti la cearta. Daca refuza o discutie ca asta, ai putea incepe sa o tratezi si tu la fel cand ceva nu merge bine.

| Denisaaa15 explică (pentru znstr):

Da,multumesc de raspuns, oricum am incercat dar nici la mine nu o prea lasa, iar cand ii spun nu intelege.Ne cunoastem de cand eram mici, dar inainte nu era asa de orgolioasa si rea cu mine.

| znstr a răspuns (pentru Denisaaa15):

Atunci singura cale e sa vorbiti pe tema asta cat mai des, poate asa o sa ajungeti la un consens. Tu astepti ceva de la ea, si ea de la tine, si asa nu rezolvati nimic. happy

| SimonaQs a răspuns:

Prin ce ai scris tu aici inseamna ca te cam joaca putin pe degete adica trebuie sa inteleaga si ea ca nu tot timpul faci ce zice ea si nu e frumos sa iti inchida telefonul in nas spunand ca sunteti si '' PRIETENE "

| Diana48 a răspuns:

Poate ar trebui sa iesi afara cand o lasa pe ea!

| Denisaaa15 explică (pentru Diana48):

Nu vreau deoarece pe ea nu o lasa foarte des(adica in timpul saptamanii) si nu vreau sa stau in casa cand afara e frumos.Intelegi?