| andreeaa1997 a întrebat:

Am o prietena cea mai buna care sta cu un baiat si inca doua fete....si pe mine nici nu ma mai baga in seama.sta numai cu aia.Noi eram unite nimeni nu ne despartea.si acum a aparut tipul asta care vrea sa stea numai cu ea.si eu nu stiu ce sa fac...ma puteti ajuta sa imi spuneti ce sa fac? sa imi dati cateva sfaturi va rog frumos?

Răspuns Câştigător
| Soowhaat01 a răspuns:

Pai, poti sa ii trimiti mesaj, sau sa o suni si sa ii spui :" De ce faci asa?, pe mine nici nu ma mai bagi in seama. Si cu ceilalti stai mereu."

Stiu cum e sa iti pierzi o prietena bunawinking am avut si eu, eram prietena cu ea de la 1 an, si s-a dus smug

Sau, poti sa faci in asa fel incat sa nu iti mai pese. Sa iti gasesti activitati.

De exemplu:

-sa desenezi in natura;
-sa iti pui postere prin camera;
-sa faci albume cu poze;
-sa iesi cu alti prieteni;
-sa te duci in oras;
-sau sa te duci la cumparaturi cu mama ta.

Oricum, chiar daca vei face alte activitati nu o sa uiti asa de usor. Dar, macar pentru un timp. Si ai sa vezi ca ai sa ajungi sa urasti. Si mie asa mi s-a intamplatwinking. Si de la iubire, plansete am ajuns la ura.

Sper ca te-am ajutat!

Daca mai ai si alte intrebari, poti sa imi dai mesaj.

Peace^^♥

5 răspunsuri:
| ÐÿÅ a răspuns:

Eu zic ca ei ii place de el happy, deci ai putea sa o intrebi daca ii place sau nu de el, ce are cu tine, de ce nu te baga in seama?!
Eu, in locul tau, asa faceam. o intrebam in fata tot ce aveam de intrebat!

| IncorrectUsername a răspuns:

Pai s-a indragostit...Asa se intampla cand te indragostesti, dar peste cativa ani cand se plictiseste de el, iti garantez ca o sa vina la tinelaughing

| Crisssy12 a răspuns:

Asa mi-s-a intamplat si mie...dar eu i-am facut asta prieteni mele...si am vorbit..si am rezolvat

| Myclaudia_Iulyana_1997 a răspuns:

Pai ar trebui sa-i dovedesti ca iti este bine fara ei... pentru ca daca o sa faci asta o sa le fie bine si n-o sa reziste sa se intoarca la tine! Sper ca va merge draguto!happy

Răspuns utilizator avertizat